Львів готовий купити земельну ділянку для облаштування цвинтаря. Про це повідомив під час сесії міської ради Андрій Садовий, мер міста.
За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури, у Львові зараз діючим є Голосківське кладовище і потреба міста в нових ділянках для поховання є дуже гострою.
"Це важлива позиція, що ви підтримуєте будівництво крематорію та колумбарію. Дійсно є брак землі для наших кладовищ, тому ми звертаємось до тих, хто має бажання продати — місто готове такі земельні ділянки купити. Це має бути спільна справа депутатського корпусу і виконавчих органів влади", — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий депутатське звернення щодо збільшення земель міських кладовищ та можливості встановлення колумбарію чи крематорію у Львові.
За попередніми дослідженнями фахівців, на земельній ділянці площею 0,24 га можна здійснити 1000 традиційних поховань або 12000 поховань урн з прахом. Як переконують фахівці, кремація не впливає на довкілля. Адже добовий обсяг оксиду вуглецю і двоокису азоту від однієї печі приблизно відповідають викидами 250 легкових автомобілів екологічного класу.
Загалом за 2018 рік в Україні кремацію було застосовано: Одеса — 14%, Київ — 65%, Харків — 65%.
Для порівняння: у США 1783 крематорії, в Італії — 206, в Німеччині — 160, в Чехії — 80, у Франції — 70. У Японії та Китаї кремації піддають 98% померлих, у Чехії — 95%, у Великобританії — 70%, в Німеччині — 60%