Слухай онлайн
Cуспільство

Львів готується розгортати тероборону через загрозу вторгнення Росії

Сьогодні під час сесії міської ради озвучили запит про необхідність розробити заходи задля забезпечення територіальної оборони в регіоні, зважаючи на можливе вторгнення російських військ.
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Також запропоновано створити ініціативу щодо протидії відкритим та гібридним загрозам територіальній безпеці місцевих громад, а межах міської ради Львова - створити робочу групу з цього питання.

Запит озвучив в.о. директора департаменту гуманітарної політики Євген Бойко. Подаємо текст запиту.

«Впродовж останніх тижнів з повідомлень ЗМІ, керівництва військової розвідки України та публічної інформації від наших союзників, стало відомо, що Російська Федерація стягує свої війська до кордону з Україною. А за деякими даними, існує ймовірність нової хвилі агресії зі сторони Росії в січні-лютому наступного року. Водночас останнім часом в зоні Операції Об’єднаних сил суттєво посилилися обстріли українських позицій та провокації зі сторони російських військ та їх найманців.

Більш того, впродовж останнього місяця вкрай загострилась ситуація зі штучно створеною проблемою з мігрантами на польсько-білоруському кордоні. А в одному з останніх інтерв’ю самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко агресивно заявив про наміри щодо розміщення на південному та західному кордоні Білорусі дивізіонів російських ракетних сил з дальністю враження до 500 км. Зазначу, що від Львова до кордону з Білоруссю близько 200 км. Не додає стабільності в країні і внутрішня соціально-політична ситуація викликана останніми гучними та резонансними заявами.

Розуміючи необхідність зберігати спокій та не піддаватись панічним настроям, все ж таки ми не можемо ігнорувати реальність загрози цілісності, суверенітету та незалежності нашої країни. Але чим сильніші та активніші дії наших ворогів, тим більш готовими ми повинні бути дати їм відсіч та попередити будь-які провокації та дії спрямовані на дестабілізацію нашого суспільства. Разом з тим хочу наголосити, що жертвою безпекових заходів не можуть ставати громадянські права українців, якщо це не передбачено Конституцією лише на певний час та у виняткових станах.

Тому прошу Вас, Андрію Івановичу, в межах повноважень передбачених Конституцією та законодавством України, зокрема, і законами, які регулюють місцеве самоврядування, дати доручення відповідним виконавчим органам вжити необхідні дій та розробити низку заходів задля сприяння забезпечення територіальної оборони в нашому регіоні. Також прошу Вас як міського голову Львова ініціювати на рівні Асоціації міст України та Палати Конгресу місцевих і регіональних влад, яку Ви на сьогодні очолюєте, створити ініціативу щодо протидії відкритим та гібридним загрозам територіальній безпеці місцевих громад».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ