Частина мешканців с. Сокільники висловила підтримку приєднанню до Львівської ОТГ. Про це 27 лютого повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
Громадська організація «Спілка мешканців «Південний», що у Сокільниках, висловила свою позицію на підтримку приєднання населеного пункту до Львівської ОТГ. Відповідний лист представники організації скерували на ім’я міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького.
«Ми неодноразово проводили обговорення серед мешканців нашого житлового комплексу, і встановили, що більшість мешканців виявляє зацікавлення у приєднанні с. Сокільники саме до територіальної громади Львова, оскільки таке приєднання є не тільки природним і логічним, а й вирішило б основні проблеми мешканців, серед яких — і проблема комунального транспорту», — йдеться у листі.
У своєму листі члени ГО «Спілка мешканців «Південний», які проживають у ЖК «Південний» в Сокільниках, наголошують на тому, що наразі у комплексі проживає близько 1 000 осіб, а прогнозована кількість мешканців сягає 5 000.
З-поміж основних переваг приєднання до Львівської ОТГ сокільничани вбачають можливість користування львівським транспортом, дорогами, школами, садочками, соціальними, культурними та розважальними об’єктами.
«Поки хтось перекриває траси, міська рада отримує листи про бажання бути у складі Львова. Очевидно, скільки людей — стільки думок. Тому думаю, варто знизити градус напруги і в таких речах, які стосуються багатьох, рішення приймати не емоціями, а холодним розумом та керуючись економічною доцільністю, — прокоментував лист заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач. — А взагалі — я впевнений, що насправді для мешканців Сокільників набагато краще було б бути зі Львовом, тому що вони, фактично, є львів’янами. От, наприклад, на межі Львова і Сокільників будують багатоповерхівки і, якщо глянути на сайти тих компаній, вони позиціонують, що це житло у Львові, а не в Сокільниках. І зрозуміло, чому. Адже Сокільники тісно інтегровані з містом Львовом. Що ж до послуг — то тут очевидно, що у Львові вони якісніші і на рівень вищі. Чи це стосується шкіл, чи то садочків чи то лікарень».
Зазначимо, що Львів має чітку візію щодо майбутнього територіального устрою, що ґрунтується на Генплані міста, прийнятому у 2010 році, та містить прогноз територіального розвитку міста, охоплюючи територію приміських населених пунктів. Реформа децентралізації покликана забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади.
24 лютого Львівська ОДА скерувала в Кабмін перспективний план формування територій громад Львівської області, яким уряду пропонується затвердити Львівську ОТГ у форматі «великого Львова». Відповідно до проекту перспективного плану, об'єднана Львівська ОТГ включатиме, окрім Львова, ще 15 міст і сіл. Зокрема, у Львівську ОТГ мають увійти місто Дубляни, села Грибовичі, Гряда, Малехів Жовківського району. Що ж до села Сокільники, рішення мають прийняти посадовці в уряді.