Сьогодні, 21 січня, відбувся звіт управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради за проведену роботу у 2018 році. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
Начальник управління Віктор Іваніцький розповів, що вдалось реалізувати впродовж року у Львові, а також - про надзвичайні ситуації та небезпечні події, які трапились торік у місті.
Так, у 2018 році:
-Обліковано 2 надзвичайні ситуації (1 — місцевого, 1 — об’єктового рівня), 234 небезпечних подій (наявність отруйних речовин понад ГДК — 7, пожежі — 33, нещасні випадки з людьми — 37, аварії на системах життєзабезпечення — 1, дорожньо-транспортні пригоди — 47, отруєння чадним газом — 79, інші — 30), 77 некласифікованих подій. Внаслідок небезпечних подій загинуло 58 осіб, з них 1 дитина, потерпіло 305 осіб, з них 59 дітей.
-Проведено 15 засідань міської комісії з питань ТЕБ І НС, із них 6 — планових, та 9 — позапланових, на яких розглянуто 64 питання щодо організації виконання поточних і перспективних завдань у сфері цивільного захисту та вжиття заходів з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
-На об’єкті «Льодосховище»: придбано та встановлено безперебійний блок живлення для забезпечення роботи апаратури оповіщення П-164 в разі відключення електроживлення; встановлено автоматичну дренажну систему для відкачування ґрунтових вод; проведений поточний ремонт системи опалення із заміною батарей; ремонт та заміна покриття даху наземної частини об’єкту; проведено облаштування внутрішнього туалету. Роботи проведені на загальну суму 209,9 тис. грн.
-Встановлено і підключено три нові електричні сирени на адміністративних будівлях Личаківської і Сихівської районних адміністрацій, об'єкті «Льодосховище»; придбано нове мобільне гучномовне обладнання марки «VELLEZ»; встановлена система безперебійного живлення 220В/12 В для забезпечення запуску електросирен в разі відсутності електропостачання на об’єкті «Льодосховище»; встановлена і підключена електрична сирена на будівлі ЛКП «Дім», вул. Дж. Вашингтона, 5-а; демонтовано та відновлено роботу на інших об’єктах 4-х електричних сирен; відновлено 8 ліній керування електричними сиренами; відремонтовано 2 блоки керування електричною сиреною; відновлено працездатність електричної сирени на будівлі ТзОВ «Росана Плюс», вул. Вербова, 15. На кінець року на обліку перебуває 84 електричних сирени централізованого оповіщення.
-Продовжено роботу діючих, та затверджено нові Програми (Програма створення страхового фонду документації м. Львова; Програма фінансування удосконалення і розвитку складових елементів територіальної (місцевої) системи централізованого оповіщення цивільного захисту у місті Львові, програма повністю виконана та прийнята нова програма; Програма створення Львівського міського резерву матеріально-технічних ресурсів; Програма накопичення засобів радіаційного та хімічного захисту для працівників виконавчих органів міської ради та непрацюючого населення, яке проживає у прогнозованих зонах хімічного забруднення м. Львова та інші).
-Продовжувався прийом від мешканців міста ртутовмісних приладів та металевої ртуті для недопущення її розповсюдження в екосистемах міста. За рік від мешканців прийнято 17 кг ртуті.
-Проведена технічна інвентаризація захисних споруд: державної власності — 66 одиниць (86,8%); приватної власності — 56 одиниць (72,7%); комунальної власності — 17 одиниць (89,4%), (14 — ЛМР, 3 — ЛОР). Разом по місту Львів — 139 одиниць (80,8%).
-Станом на 1 січня 2019 року обліковується 5082 найпростіші укриття підвального типу, які забезпечують 153% від потреби для укриття населення міста.
-Виконавчими органами Львівської міської ради придбано 100 протигазів для захисту працівників. Для цих цілей використано 129,7 тис. грн.
-Проведено 237 командно-штабних навчань і тренувань всіх рівнів щодо дій органів управління та сил цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій та виконання ними заходів цивільного захисту при переведенні до функціонування в умовах особливого періоду.