Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Львівські лікарі стирають сліди війни з обличчя та тіла донеччанки

Фото: Unbroken
Фото: Unbroken
Фото: Unbroken
Фото: Unbroken
Фото: Unbroken
Фото: Unbroken
1/3
42-річна Марія Васильченко з Донеччини мріє стати знову красивою, і щоб перехожі не озиралися на її шрами та рубці. А їх на її тілі – аж зо пів сотні. Жінці, яка постраждала внаслідок ворожого удару по мирному місту, допомагають повернути впевненість у собі спеціалісти Національного реабілітаційного центру UNBROKEN. Про це повідомляє ЛМР..

У межах проєкту «(Не) До краси», львівські хірурги вже виконали пацієнтці низку пластичних операцій та поступово стирають сліди війни з її обличчя та тіла.

Марія зі Слов’янська працювала продавчинею у сусідньому місті Лиман. Цього року 29 травня вона була якраз на роботі і стала однією з вісьмох постраждалих від ракетно-бомбового удару.

«Я бачила кров, будівельне сміття навколо, намагалася встати, але не змогла. Тоді кликала когось на допомогу і хлопці – наші військові, мене дістали та довезли до лікарні», – пригадує Марія.

Все тіло жінки посікли уламки скла. Їй наклали 80 швів. А чималий металевий осколок наскрізь прошив ліву молочну залозу. Медикам не одразу вдалося загоїти цю велику рану, а по собі вона лишила на грудях жінки величезний рубець – 7*3 см.

Весь місяць постраждала навідріз відмовлялася поглянути на себе в дзеркало. А коли нарешті наважилася, то вжахнулася. Розповідає: «Прийняти було важко. На грудях шов. Я навіть не дивилася на перев’язках, коли лікар казав подивитися. Вже повністю себе в дзеркалі я побачила за місяць, коли вже зняли шви. Я роздивилася все це і, звичайно, це жах».

Відтоді Марія уникала сторонніх людей та соромилася виходити на вулицю. А згодом дізналася, що у Львові, в центрі UNBROKEN, допомагають жінкам, які постраждали від війни.

«На проєкт “(Не) До краси” я пішла з бажанням виправити, якщо це можливо, хоча б щось з того, що сталося. Бо хочеться якось не соромитися роздягнутися влітку, вдягнути якусь футболку, виходити на вулицю і розуміти, що на тебе не обертаються люди, не ставлять зайвих запитань. Хочеться виглядати так, як виглядала раніше, як звикла жити. Просто жити», – ділиться переживаннями і сподіваннями пацієнтка.

Спеціалісти оглянули Марію. Гігантський рубець на грудях, ще 50 рубців по всьому тілу, ушкодження лицевого нерва і, як наслідок, опущення лівої брови. Мультидисциплінарна команда вирішила робити корекцію дефектів поетапно.

Спершу для стимуляції регенерації тканин пацієнтці прокололи по всьому тілу полінуклеотиди, що виконують біорегенеративну функцію. Далі був операційний етап. Пластичні хірурги висікли рубці в ділянці грудей. Потім виконали броуліфтинг, тобто скоригували положення брови. А також зробили симетризуючу підтяжку грудей.

Результатом пластичних операцій задоволені і хірурги, і сама Марія. Нині з нею продовжують працювати косметологи та лазером шліфують численні рубці на тілі та обличчі.

«Кожна жінка, кожна наша пацієнтка хоче дивитися в дзеркало і бачити себе молодою і красивою. Але, на жаль, в країні йде війна і таке може трапитися з кожним із нас. Наша команда – це реконструктивні і пластичні хірурги, косметологи, психологи і спеціалісти з реабілітації, допомагають повернути таких пацієнток до нормального життя», – каже Дмитро Січненко, завідувач центру естетичної медицини Національного реабілітаційного центру UNBROKEN.

Учасницею соціального проєкту “(Не) До краси” може стати кожна українка, яка отримала травми внаслідок війни. Вся допомога надається абсолютно безкоштовно. Для участі потрібно заповнити форму за посиланням.

Довідка

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Також у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Мета центру – аби люди з воєнними травмами не мусили їхати на лікування за кордон, а рятувати, протезувати, реабілітувати їх можна було в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ