Перше медоб’єднання Львова відвідав легенда світової трансплантології Роберт Монтгомері. Його команда першою у світі пересадила людині нирку свині. А сам він живе з донорським серцем і внесений до Книги рекордів Гіннеса.
У Львові Роберт Монтгомері провів два дні. За цей час він встиг не лише прочитати лекції для лікарів, а й взяв участь у трьох пересадках нирки, які виконувала команда трансплантологів львівського ТМО.
"Досвід, яким поділився професор, без перебільшення – безцінний, як і перспективи нашої співпраці. Візит професора Монтгомері до Львова – це про підтримку України і українців", – зазначають львівські медики.
Професор Роберт Монтгомері – директор Інституту трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету. Саме він з командою Джона Хопкінса колись задумали і реалізували ідею перехресного донорства, виконавши у 2010-му році десять трансплантацій за один день. Цей день і внесок Роберта Монтгомері зафіксовані у Книзі рекордів Гіннеса.
Професор Монтгомері сам живе з донорським серцем. Після септичного шоку в Аргентині у 2017 році він пережив сім зупинок серця та місяць пролежав у комі. Роберт каже, що це стало переламним моментом не тільки в його житті, а, можливо, і в трансплантаційній науці. Тоді він зрозумів – майбутнє за ксенотрансплантацією, коли не потрібно буде чекати чиєїсь смерті, щоб вижити.
Так, у вересні 2021 року команда під керівництвом Роберта Монтгомері здійснила першу ксенотрансплантацію нирки людині. Орган генетично модифікованої свині отримав пацієнт, у якого діагностували смерть мозку та який мав порушення функції нирок. Це стало проривом в світі трансплантології.