У лікарні святого Миколая (раніше – міська дитяча лікарня Львова) медики успішно пролікували 9-річну Віку зі Львівщини з рідкісним генетичним захворюванням. За свої 9 років Віка 10 разів ламала кінцівки, бо її кістки – дуже крихкі. Операція, яку зробили львівські лікарі, зможе вберегти дитину від переломів у майбутньому.
Про це інформує пресслужба ЛМР.
"Найменший удар загрожує дитині переломом. Відколи себе пам'ятає, її життя – це суцільний страх травмуватися. І лише операція, яку виконали наші лікарі, зможе вберегти її від переломів у майбутньому. Стегнову кістку Віка зламала, коли вчилася ходити, у два роки – лікоть, під час поїздки на озеро – палець, пізніше – зап’ястя, а ще багато разів – малу та велику гомілкову кістки. Недосконалий онтогенез – так звучить її діагноз. Це орфанна (рідкісна) недуга, під час якої кістки стають ламкими, а скелет деформується. Хворобу після чергового перелому Віці діагностували у 2,5 роки і сказали, що це не лікується", - розповідають у лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.
До спеціалістів лікарні батьки дівчинки звернулися після останньої травми – перелому обох кісток гомілки зі зміщенням правої кінцівки. Щоб стабілізувати та вирівняти ніжку дитини, лікарі вдалися до унікальної операції: багаторівневої остеотомії. Дитині встановили титанові фіксатори, що зробили ніжку стійкішою до ушкоджень. Операція минула успішно. Дівчинці зняли гіпс і вона легко може ступати на ніжку.
Пізніше дівчинці планують прооперувати й другу нижню кінцівку. Лікарі травматологічного відділення мають досвід у веденні десяти "кришталевих діток". Вони уміють працювати з такими унікальними пацієнтами, а невдовзі розпочнуть встановлювати їм спеціальні "ростучі конструкції", що підлаштовуватимуться до росту кістки.