Слухай онлайн
Здоров'я

Львівським лікарням передадуть 300 медичних ліжок із Німеччини

Завдяки співпраці «Народної Самооборони» Львівщини із німецьким благодійним фондом «HOPE» львівські лікарні отримають 300 функціональних ліжок із матрацами. Більша частина із них уже доставлена на місця, повідомили у «Народній Самообороні».

Як розповів керівник «Народної Самооборони» Львівщини Валерій Веремчук, до Львова прибули шість фур із ліжками, їх комплектуючими та іншими лікарняними меблями. На під’їзді ще дві машини. Передусім вантаж скерували у медзаклади із дитячими відділеннями.

«Це пологові будинки на вулицях Мечнікова і Раппорта, ОХМАТДИТ, дитячі відділення інфекційної лікарні, туберкульозної, що на вул. Замарстинівській. Також це львівський шкірно-венерологічний диспансер тощо», – повідомив  Веремчук.

За словами самих медиків, таку допомогу важко переоцінити, адже коштів на оновлення матеріальної бази закладів бракує.

«Ліжка багато років не оновлювались. Є такі, що отримували по гуманітарній допомозі ще на початку 90-х років. А одне функціональне ліжко коштує біля 3 тисяч євро, а то й більше», – коментує заступник головного лікаря з медичної роботи 3-ї міської клінічної лікарні Наталія Чередніченко.

За приблизними підрахунками, закупівля 300 ліжок обійшлася б місту у майже 10 млн грн, тобто третину від усіх коштів, виділених із бюджету розвитку Львова на медицину. Натомість ліжка німецька сторона передає безкоштовно, а «Народна Самооборона» Львівщини забезпечує доставку та розмитнення завдяки фінансової підтримки благодійників.

«Ми будемо розширювати нашу співпрацю, бо бачимо цілу мережу, команду людей, які готові самовіддано працювати. Без них ми б не змогли надати допомогу львівським лікарням», – говорить засновник допомоги «Hope we help children» Вольфган Онто.

Організація доставки ліжок у медзаклади – це лише однин із проектів, які «Народна Самооборона» реалізовує у рамках своєї гуманітарної програми медичного забезпечення Міжнародного допомогового Комітету, який утворили спільно із європейськими донорами, що готові надавати допомогу українцям.

Стартувала програма ще влітку 2014 року, коли розпочалася війна на сході. Тоді «самооборонівці» налагодили контакт із австрійськими меценатами, які передали для початку 50 ліжок. Надалі з Австрійського Інсбрука через «Народну Самооборону» Львівщини скерували в Україну 10 масштабних вантажів – у Львів, Київ, Рівне, Вінниця, Харків, Маріуполь. В останньому вантажі, окрім ліжок та матраців, із Австрії привезли офтальмологічне крісло, інкубатори для немовлят, оглядові крісла, апарат УЗД, .

«Ми починали із допомоги військовим. Але ситуація в країні така, що підтримки, потребують не тільки наші захисники та їхні сім’ї, а й багато-багато інших категорій населення. Ми знаємо, які фінансові труднощі є в медицині, але наші люди заслуговують на якісне лікування, обстеження, на комфортне перебування у медзакладах. Власне, тому ми і започаткували цілу програму із медичного забезпечення, яку впродовж трьох років вдається реалізовувати завдяки закордонних партнерам, представникам української діаспори, нашим волонтерам. Думаю, результати цих проектів показують, що спільними зусиллями і небайдужості можна досягнути багато. Тож плануємо розширювати горизонти нашої програми, аби змінювати ситуацію на краще», – говорить Валерій Веремчук.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ