Органіку львів’яни часто викидають у спеціальні контейнери разом з пакетами. Через це на міській станції компостування комунальникам доводиться додатково відсортовувати органічні відходи. Вони відбирають пластикові пакети, скло та інші відходи.
Відтак, як повідомляє ЛМР, мешканцям Львова нагадують про необхідність і важливість ретельного сортування органіки. Також у місті безкоштовно навчають сортувати відходи.
У Львові 99% мешканців мають змогу сортувати органіку. В місті є 1660 контейнерів для сортування харчових та садових відходів на 1513 локаціях. Згодом органічні відходи зі спеціальних контейнерів потрапляють на міську станцію компостування на вулиці Пластова, 13 у Львові.
За словами комунальників, через недбалість мешканців, працівникам компостувальної станції доводиться додатково вручну відсортовувати органіку.
«Ось дещо, що може вас здивувати. Цю органіку перебирають вручну, людською силою. Пластикові пакети, у яких вона прибуває, розриваються. І тут починається ручне сортування – розділити органіку від пластику та пластикових пакетів. Така робота вимагає величезних зусиль та часу.
Але ми можемо змінити це разом! Для цього ми закликаємо всіх вас висипати органічні відходи з пластикових пакетів у спеціальні контейнери для органічних відходів. Ці контейнери розташовані практично на всіх сміттєвих майданчиках у нашому місті. Покажімо свою підтримку працівникам міської станції компостування та спростімо їхню роботу», – закликали у ЛКП «Зелене місто».
Мешканцям нагадують, як правильно сортувати органічні відходи. Зокрема, у спеціальні коричневі баки для органіки можна викидати:
- залишки сирих овочів і фруктів;
- шкаралупу яєць;
- вироби з борошна, залишки кондитерських виробів;
- заварку від чаю без пакетиків, залишки кави;
- скошену траву;
- зів'ялі квіти.
Натомість у контейнери для органіки не можна викидати:
- м'ясо, рибу, молочні та жирні продукти;
- тверді побутові відходи;
- скло та склотару;
- пластик, різноманітні пакети, відходи упаковки, tetra-pac;
- серветки та паперові вироби;
- тканинні вироби.