Слухай онлайн
Cуспільство

Львів'яни знову отримали квитанції із захмарними сумами

Львів'яни із багатоповерхівок, де немає обліку тепла, знову отримали квитанції із захмарними сумами, пише газета "Експрес".

Дехто за жовтень платив 700 гривень, а у платіжці за листопад сума в декілька разів вища -- 2800! І це після прийняття Постанови Кабміну про нову схему розрахунку плати за тепло.  

Суми в рахунках для мешканців будинків без лічильників тепла мали б зменшитись від 20% до 60%. Адже розрахунки повинні формуватися на основі середнього споживання тепла на квадратний метр опалювальної площі в будинках із лічильниками.

Як виявилося, львів'янам, які мешкають у будинках, де немає лічильників тепла, виставляли рахунки, не враховуючи нової схеми розрахунку плати. Усереднений показник споживання тепла не визначили.

"З грудня, після того, як будуть виставлені нарахування для будинків із лічильниками тепла, визначатиметься також середнє споживання тепла, -- пояснила Ганна Пищула, речник ЛМКП "Львівтеплоенерго". -- Зрозуміло, що ця цифра буде щомісяця іншою".

У "Львівтеплоенерго" кажуть, що досі не визначили усереднений показник споживання тепла через те, що постанову Кабміну ще не надрукували в "Урядовому кур'єрі". 

Проте в інших областях плату за тепло розраховують уже за новою схемою. "Її мають застосовувати всюди, -- розповідає Тарас Галайда, аналітик ГО "Публічний аудит". -- Точно застосовують уже в Києві. У Запоріжжі хотіли проігнорувати, але згодом повідомили, що визначають середнє споживання тепла і також зроблять перерахунок за жовтень". У ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" теж визначили середнє споживання тепла в будинках міста, де встановлені прилади обліку. Усереднений показник становить 0,02 гігакалорії на метр квадратний".

У Львові ж не поспішають рахувати плату за тепло по-новому. Тим часом у місті ще приблизно 200 багатоповерхівок не мають приладів обліку тепла.

Львівські новини.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ