Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

МАГАТЕ допомагає Україні удосконалювати систему поводження з радіоактивними відходами

Українські фахівці у сфері поводження з радіоактивними відходами (РАВ) та експерти МАГАТЕ розробляють рекомендації щодо практичних аспектів удосконалення класифікації для захоронення РАВ. Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

«У квітні цього року Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект, який має змінити національну класифікацію РАВ відповідно до міжнародних стандартів. З прийняттям цього закону необхідно бути внести зміни і до нормативних документів та підзаконних актів України, що стосуються захоронення РАВ. Тому ми вже зараз розпочинаємо пошук оптимального рішення із застосуванням кращих міжнародних практик», - наголошує Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Вищезгаданим законопроектом запропоновано всі РАВ поділити на чотири класи: дуже низькоактивні, низькоактивні, середньоактивні та високоактивні. Їх пропонується захоронювати відповідно у чотирьох типах сховищ: у поверхневих, приповерхневих, на проміжних глибинах та у геологічному сховищі. Для втілення цієї класифікації у життя фахівцям знадобляться критерії приймання відходів до всіх типів сховищ, розроблені з урахуванням реальних характеристик відходів, майданчика та проекту сховища.

Як зазначила начальник управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич, участь експертів МАГАТЕ в аналізі документів та розробці рекомендацій щодо їх удосконалення дозволяє залучити наявний міжнародних досвід імплементації документів GSR Part 5, GSG-1 і SSR-5 у нормативну базу. Таким чином, українська система поводження з РАВ гарантовано відповідатиме світовим стандартам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ