Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Майже половина дітей у Львові їздить у автівках без автокрісел

Такі результати дослідження отримали волонтери громадської організації “Impact”, що займається безпекою дорожнього руху в Україні.

Два тижні волонтери ГО “Impact” спостерігали за львівськими автомобілями на найбільших перехрестях міста і фіксували, скільки транспортних засобів пересуваються із дітьми з автокріслами та без них.  Волонтери виходили на дорогу тричі на день впродовж  двох тижнів (зранку, в обід та вечір) та занотовували інформацію.  Дані фіксувалися у кількох районах:  перехрестя Любінська-Виговського, кільце Чорновола-Липинського, та Верхній Шувар (Червоної Калини – Довженка)

Проводилось спостереження з 30 листопада по 12 грудня 2020 року. Всього було зафіксовано 33026 автомобілів. З них у 2251 машині перебували діти. 1267 дітей перебували у спеціальних дитячих утримуючих пристроях. Натомість 984 дитини їхали в автівці без додаткового захисту.

У відсотковому співвідношенні результати виглядають так: 56% дітей віком до 12 років перебувають у автокріслах. А 44% їх однолітків перевозять в машині без додаткового захисту, що є порушенням правил дорожнього руху.

“ Життя маленьких пасажирів є відповідальністю дорослих. Ми часто зустрічаємо в новинах інформацію про те, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинула або травмувалась дитина. І часто тому, що маля було у мами на руках чи просто сиділо “як доросле”. Насправді, ніде немає офіційної статистики, скільки взагалі батьків користуються автокріслами. Який реальний стан речей? Маємо багато напрацювань та ідей, як змінити ситуацію, але для цього спочатку мусимо зрозуміти, що насправді робиться у салоні українських автівок” – говорить засновниця ГО “Impact” Оксана Романуха.

Оксана Романуха також додала, що це лише один із варіантів дослідження даної тематики. Найближчим часом громадська організація планує провести фокус-групи з батьками та представниками патрульної поліції, а також опитування батьків біля освітніх закладів на тему використання автокрісел чи відмови від них. Пізніше результати цих досліджень стануть основою для розробки та втілення інформаційних кампаній, аби  підвищити рівень використання дитячих утримуючих засобів та попередити дитячий травматизм і смертність на дорогах. 

Дослідження проводяться в рамках міжнародного проекту “Безпека дітей на дорогах України” у співпраці зі Східним альянсом за безпечний і сталий транспорт (Велика Британія) та фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Метою проекту є дослідити тему та рівень використання дитячих утримуючих пристроїв в Україні та у Львові зокрема.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ