Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Мер Харкова боротиметься проти української мови в суді

Мер Харкова Ігор Терехов подав позов до Уповноваженого із захисту державної мови через повторний штраф за порушення мовного законодавства. Про це повідомило "Суспільне Харків".

Мер Харкова Ігор Терехов подав позов до Уповноваженого із захисту державної мови через повторний штраф за порушення мовного законодавства.

Цю інформацію "Суспільне Харків" підтвердив речник мерії Юрій Сидоренко.

"Він оскаржує штраф як фізична особа, а не як мер. Суть позову мені не відома, бо він звернувся до суду як приватна особа", — сказав Сидоренко.

Позиція Уповноваженого із захисту державної мови

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь підтвердив Суспільне Харків, що Ігор Терехов подав позов до суду.

"Про позов дізнався вчора (12 січня — ред.), коли дивився свою пошту".

У позові мер планує оскаржити постанову про накладання другого штрафу за невикористання державної мови.

"Перший випадок стосувався щодо виступу недержавною мовою на телебаченні. Наступна постанова стосувалася застосування недержавної в Telegram-каналі і на його сторінці в соцмережі. Тоді ми обійшлися попередженням. Але в зв'язку з тим, що продовжились факти застосування недержавної, ми розглянули справу, запропонували надати пояснення, прибути для розгляду цієї справи особисто або представнику, адвокату. Жодної реакції не було. Тому було прийнято рішення про накладання штрафу", — каже Кремінь.

Сума накладеного штрафу складає 3400 гривень. Кошти від сплати штрафів за порушення мовного закону йдуть у бюджет місцевої громади.

Що відомо

За невикористання державної мови у зверненнях до харків'ян, а також в ефірі телемарафону мер Харкова Ігор Терехов має сплатити штраф, стало відомо у листопаді 2022 року. Крім того, мовний омбудсмен виніс постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження. Йдеться про те, що сторінки Терехова у Facebook та Telegram ведуться російською.

"Офіційно я буду розмовляти українською. Що стосується мого спілкування з харків’янами — я буду спілкуватися російською", — прокоментував мер постанову омбудсмена.

Терехов сплатив перший штраф 2 грудня, повідомила заступниця міського голови Харкова Тетяна Чечетова-Терашвілі у відповіді на запит Суспільне Харків. Мовний омбудсмен підтвердив, що мер міста оплатив штраф у сумі 3400 гривень, які поповнили міський бюджет.

До повномасштабного російського вторгнення Ігор Терехов зрідка переходив на українську. Майже не користувався державною мовою, хоча і брав уроки української. Згодом Терехов обіцяв вивчати українську мову. 15 листопада Ігор Терехов у спілкуванні з пресою перейшов на українську.

У 2021 році Харківська обласна рада затвердила програму розвитку української мови в регіоні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ