Канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала безпольотну зону над Сирією для захисту мирного населення від авіаударів.
"У цій ситуації було б корисно, якби була територія, на якій жодна з протиборчих сторін не проводила б атаки з повітря – за типом безпольотної зони", – сказала Меркель в інтерв'ю виданню Stuttgarter Zeitung.
За її словами, неможливо вести подібні переговори з терористами "Ісламської держави", але ця угода може бути досягнута в ході переговорів міжнародної коаліції і "тими, хто виступає на захист" президента Сирії Башара Асада.
Також Меркель повідомила, що дії російської авіації в Алеппо ускладнюють ситуацію, і всі проблеми повинні бути вирішені дипломатичними методами.
"Ми – європейці, з одного боку вимагаємо від Туреччини відкрити ворота для біженців, а з іншого заявляємо, що не будемо приймати їх в Європі. Ми в цьому сенсі, ми з розумінням ставимося до політики Туреччини", - додала Меркель.
Як писало агентство Bloomberg, конфлікт у Сирії звужується до протистояння між Асадом і ІД."Стратегія Росії полягає в тому, щоб повернутися за стіл переговорів, коли Асад зможе сказати, що контролює всі великі населені пункти Сирії. Це дозволить йому позиціонувати себе в авангарді боротьби з "Ісламським державою", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аарон Штейн.
Раніше повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.
Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".