Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Мери міст Львівщини вимагають відновити дію нічного тарифу для вуличного освітлення

Мери міст Львівщини вимагають у Кабміну відновити дію нічного тарифу, щоб забезпечити вуличне освітлення і безпеку мешканців - прес-служба ЛМР.

Міські голови міст Львівщини під час засідання Правління Львівського Регіонального відділення Асоціації міст України обговорили спільне звернення до Кабінету Міністрів України через відміну «нічного» тарифу, що фактично означає для більшості населених пунктів суттєве збільшення видатків на вуличне освітлення або ж вимушене вимкнення вуличного освітлення у нічний час. Від Кабінету Міністрів вимагають відновити тризонний тариф на електроенергію для непобутових споживачів на перехідний період.

4 грудня 2018 року НКРЕКП прийняла постанову, відповідно до якої з нового року скасовано, так званий, нічний тариф на електроенергію. Раніше для нічного тарифу застосовувався коефіцієнт 0,6 до єдиного роздрібного тарифу.

Через це рішення суттєво зростають видатки на нічне вуличне освітлення, які не були закладені у місцевих бюджетах. Рішення НКРЕКП є неправильним та передчасним, адже протягом перших півроку ринок електроенергії не запроваджується у повному обсязі, а діє перехідний період.

«Вимагаємо від Кабінету Міністрів України використати своє повноваження, передбачене статтею 62 Закону „Про ринок електричної енергії“, та застосувати механізм спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів та відновити дію нічного тарифу з коефіцієнтом 0,6 до єдиного роздрібного тарифу», — зазначено у зверненні.

Вчора після засідання Правління Львівського Регіонального відділення Асоціації міст України міський голова Львова Андрій Садовий мав розмову з Прем’єр-міністром України. Прем’єр-міністр запевнив, що дасть доручення відповідним службам вивчити проблемне питання та врегулювати його.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ