Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Мешканцям Львівської громади нагадують, що спалювати суху траву заборонено

Мешканців Львівської громади застерігають від спалювання сухої рослинності, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно. А у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність.

Так, днями підпал сухої трави у Великих Грибовичах гасило кілька екіпажів  рятувальників. «Через сильний вітер пожежа в полі швидко поширювалася. І будь-якої миті могла охопити село. Працівники Офісу Львівської громади у Великих Грибовичах вчасно зреагували та викликали рятувальників. Вогонь гасило одночасно кілька екіпажів, загалом працювали 10 рятувальників», - розповіли в управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР.

В офісі Львівської громади у Великих Грибовичах нагадують: спалювання трави є поза законом! І за це передбачено штраф і навіть ув'язнення. Окрім того, наголошують: усі міфи, мовляв, після спалювання сухої трави ґрунти стають родючішими, давно спростовані. Натомість такі дії несвідомих людей завдають непоправної шкоди екосистемі. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. У повітря від диму потрапляють шкідливі для органів дихання речовини.

«Куди ж подіти суху траву і листя? Найбезпечніший спосіб для довкілля – компостувати сухе листя та траву. Рослинність перегниває і стає добривом. Це не лише безпечно, а й корисно для ґрунту. Для компосту слід підготувати спеціальний резервуар чи просто викопати яму поблизу подвір’я або ж біля городу, помірно зволожувати рештки рослин та забезпечити туди доступ повітря», - зазначили в управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР.

З початку цього тижня випадки підпалювання сухостою зафіксували також у Малих Грибовичах  та у Дублянах.

Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, у розмірі від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ