Слухай онлайн
Економіка

Міненерговугілля: Нафтогаз має законне право не піднімати з травня ціни на газ

Державна компанія НАК ʺНафтогаз Україниʺ, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 293, зобов’язана з травня знизити ціни на газ для населення, - повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше.

Про це йдеться у листі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України НАК ʺНафтогаз Україниʺ.

На переконання юристів Міненерговугілля, для того, щоб продавати газ населенню дешевше, так зване ПСО відміняти не обов’язково. Адже стаття 11 Закону України ʺПро ринок природного газуʺ не обмежує повноважень Уряду щодо кількості актів, які мають бути прийняті стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку.

Міненерговугілля звертає увагу державної компанії НАК ʺНафтогаз Україниʺ на те, що згідно зі статтею 17 Конституції України, всі постанови і розпорядження, які видає Кабінет Міністрів України, є обов’язковими до виконання.

Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, НАК ʺНафтогаз Україниʺ зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживача за умови передоплати.

Якщо ціна для промисловості зростає, НАК ʺНафтогаз Україниʺ має продавати газ для населення за ціною, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");