Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Міністерство закордонних справ України створила цифрову особу для інформування

Міністерство закордонних справ України вперше в історії створило з використанням технологій штучного інтелекту цифрову особу, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ.

Представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші створена на основі реальної людини — української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася pro bono (надання професійної допомоги та професійних послуг на добровільній безоплатній основі благодійним та некомерційним установам і громадським організаціям, а також громадянам, які не мають фінансової можливості оплатити ці послуги, - ред.) взяти участь в проєкті МЗС і виступити в якості прототипу для представниці. 

«Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини», — заявила віртуальна представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші в своєму вітальному відеозверненні.

 Міністр закордонних справ зазначив, що активне використання технологій штучного інтелекту в роботі МЗС — це не примха, а вимога воєнного часу.

Важливо зазначити, що Міністерство закордонних справ також передбачило кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному оригінальному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається достовірним.

Користувачі соцмережі долучилися до обговорення створеної  цифрової особи на сторінці МЗС у Facebook. Деякі користувачі соціальної мережі Facebook підтримали ідею МЗС, але більшість відреагували негативно, посилаючись на те, що це не першочергові потреби під час війни.

"Тепер я зрозумів, чому МЗС не здатні знайти боєприпаси. Вони створюють ШІ аватар та відкривають зару, бершку і макдональдс. Прекрасно", - прокоментував відео МЗС користувач у соціальній мережі Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ