Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Мінцифри створює Дія.City для розвитку IT-індустрії в Україні

Мінцифри презентувала плани щодо реалізації проекту Дія.City, направлені на виконання Указу Президента ʺПро заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україніʺ. Про це 4 вересня повідомили у прес-службі Міністерства цифрової трансформації України.

До проекту долучився Денис Алейніков, який розробляв законодавство про білоруський ʺПарк Високих Технологійʺ.

Про необхідність розвитку ІТ-індустрії вже говорили багато, але лише за підтримки Президента України проект Дія.City буде реалізовано в найкоротші строки. Дія.City створить в Україні одні з найкращих у світі умов для розвитку IT-індустрії.

ʺЦей Указ Президента надзвичайно важливий для нас, адже останні півроку ми працюємо над тим, щоб створити на території України спеціальну економічну зону – концептуальну, сучасну, яка допоможе пришвидшити розвиток ІТ-галузі. Ми хочемо, щоб в Україні було більше стартапів, але на сьогодні це важко втілити в життя, адже наші податкові умови, регулювання міграційних процесів, трудового законодавства – не найкращі у світі. Тому сьогодні Україна є третьою у світі по аутсорсингу ІТ-послуг. Тобто багато наших спеціалістів розробляють послуги для інших країн, але ми хочемо, щоб в Україні почали створювати IT-продукти. Тому ми працюємо над Дія.City, яка стане однією з найкращих податкових систем в світі. Адже ми хочемо, щоб наші компанії платили менше податків, стрімко розвиватися і створювали більше робочих місцьʺ, – сказав Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України.

За словами заступника Міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, в Дія.City для IT-фахівців залишаться такі ж умови, які вони мають при оформленні як ФОП. ʺТобто 5% податку на доходи фізичних осіб та мінімальне ЄСВ 22%, в цьому році це 1039 гривень. Для компаній ми вводимо податок на виведений капітал – ставка 10% при виведені дивідендів або 15% прирівняних до них платежівʺ, – пояснив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT. Він додав, що Мінцифри також вдосконалить порядок здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження, щоб унеможливити необґрунтоване втручання у діяльність IT-компаній.

Указ Президента – це публічна підтримка та політична воля, щоб проект Дія.City рухався швидше. В той же час, залишиться система ФОПів, тому IT-компанії, яких ця система влаштовує, зможуть працювати на таких умовах далі. Адже Дія.City – це додаткова альтернатива, а не єдиний формат діяльності IT-компаній.

Під час прес-конференції Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив свого радника Дениса Алейнікова, який буде головним спеціалістом в юридичній частині проекту та амбасадором Дія.City в країнах СНД та Європи.

ʺЦя реформа – консолідація зусиль всіх: Президента, Уряду, держави, креативного класу. Вона має нам дозволити втримувати наші прапори на вершині. Для мене Дія.City не замість Парку Високих Технологій, а разом. Ми братські народи і я хочу, щоб весь світовий ТОП IT-продуктів, перша десятка була з прапорами України і Білорусіʺ, – підсумував Денис Алейніков.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ