Слухай онлайн
Здоров'я

Міська дитяча лікарня візьме участь у міжнародному проекті з отоларингології

Міська дитяча клінічна лікарня міста Львова візьме участь у соціально-важливому міжнародному проекті ʺГаряча лінія для батьків дітей, які не пройшли слуховий скринінгʺ. Про це повідомили 22 квітня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

Проект відбудеться за підтримки Фонду GIZ (німецька організація з міжнародного співробітництва), і створений для того, щоб надати батькам допомогу в складній психологічній ситуації, прискоривши процес прийняття діагнозу та подальшого звернення за кваліфікованою медичною допомогою. Про це повідомила учасниця проекту, лікар отоларинголог дитячої лікарні Мар’яна Черкес.

З її слів, основною метою проекту є фахове консультування батьків дітей з порушенням слуху, своєчасна кваліфікована допомога новонародженим дітям з цією патологією, формування бази даних пацієнтів, які потребують слухопротезування, кохлеарної імплантації та подальшої слухової реабілітації, тощо (так як це є у всіх європейських країнах).

ʺТака соціальна ініціатива буде першим досвідом комплексного підходу до практик раннього втручання, прискорить звернення батьків за кваліфікованою допомогою, поліпшить якість слухової реабілітації дітей та прискорить їх подальшу соціалізацію. Крім того, дуже віримо, що послужить прикладом для організації та функціонування загальнодержавної програми раннього слухового втручання в Україні в ціломуʺ, - прокоментувала Мар’яна Черкес.

Зі слів головного лікаря дитячої лікарні Дмитра Квіта, таке навчання та інформаційна робота з батьками є надзвичайно важливими для здоров’я дітей.

ʺМи вкотре закликаємо батьків усіх новонароджених дітей – здорових і з будь-якими патологіями, приходити до нас на раннє виявлення порушень слуху за допомогою сучасних діагностичних методів. Не потрібно чекати до того часу, поки батьки запідозрять, що дитина погано чує тощо, тим більше до 3-х років, коли вже є затримка мовного розвитку дитини. Адже, чим скоріше виявляється патологія, тим легше її скоригувати для подальшого повноцінного життя дитини.

На базі нашої консультативної поліклініки працює сучасний аудіологічний кабінет з новітніми інструментами для скринінгу слуху у новонароджених. Також такі обстеження є можливість пройти у ЛОР-відділенні та відділенні патології новонароджених та недоношених дітей нашої лікарні на Орлика. Для батьків дітей неонатального віку не обов’язково мати електронне скерування від сімейного лікаря. Достатньо зателефонувати за номером телефону: 0676710444; 293-07-35; 293-07-38 і записатися на консультацію до лікаря – аудіологаʺ, - пояснив Дмитро Квіт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ