Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Місто Львів з’явилося на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії

Місто Львів з’явилося на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії (Арт-Нуво) – Reseau Art-Nouveau Network.

Статусу було досягнено завдяки активній роботі ЛКП “Бюро спадщини” у сфері промоції львівської сецесії.

Нагадаємо, що Reseau Art-Nouveau Network (RANN) – це міжнародна організація, яка займається дослідженням, збереженням та промоцією спадщини Арт-Нуво, або ж сецесії чи модерну, як цей архітектурний стиль зазвичай називають в Україні. На цей момент членами організації є 24 міста, а також є індивідуальні дослідники та блогери, які популяризують спадщину Арт-Нуво. У квітні 2023 р. Львів став почесним членом RANN.

Статусу почесного члена було досягнуто завдяки активній співпраці ЛКП “Бюро спадщини” управління охорони історичного середовища з RANN в рамках напрацювання заявки на отримання гранту від програми “Креативна Європа”.

Інформація доступна на платформі, за потреби її можна регулярно оновлювати.

Завдяки приєднанню до мережі RANN Львів отримав можливість заявити про свою багату сецесійну спадщину на міжнародному рівні. На сайті представлено 16 об’єктів львівської сецесії, серед яких чиншові кам’яниці Строменґера, Стоффа, Штаубера, інтер’єри колишньої Торгово-промислової палати із розписами Фелікса Виґживальського та Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича із розписами Модеста Сосенка, а також перлина гуцульської сецесії – колишній будинок Страхового товариства “Дністер”, та багато інших цінних споруд.

Також не забули додати партнерські інституції, які, серед іншого, займаються сецесійною спадщиною, зокрема НУ “Львівська Політехніка”, Львівська Національна академія мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи та, звісно ж, ЯГалерея.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ