Слухай онлайн
Cуспільство

МОН розробило новий Професійний стандарт вчителя

Міністерство освіти і науки розробило проект Професійного стандарту за професіями ʺВчитель початкових класів закладу загальної середньої освітиʺ та ʺВчитель закладу загальної середньої освітиʺ. Про це інформує прес-служба МОН.

Документ опубліковано  для громадського обговорення сьогодні, 5 травня 2020 року.

ʺПроект нового стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи та вчителів-предметників, що забезпечують здобуття базової та профільної середньої освіти і створений на основі компетентнісного підходу. У його створенні брали участь вчителі та керівники шкіл, науково-педагогічні працівники, науковці, громадські організації та міжнародні експерти. Наразі Професійний стандарт – на громадському обговоренні, і ми запрошуємо освітян долучитися до роботи над документомʺ, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Документ описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи.

Опис професійних компетентностей відповідно до кваліфікаційних категорій дозволить вчителям визначати критерії самооцінювання, а також оцінити професійну кваліфікацію вчителя та готовність до професійної діяльності у рамках певної кваліфікаційної категорії для проходження атестації та сертифікації.

Під час розроблення Професійного стандарту було здійснено дослідження
міжнародного досвіду створення професійних стандартів, проведено онлайн-обговорення документа у фокус-групах учителів початкової та середньої школи.

Передбачається, що із набранням чинності новим Професійним стандартом втратить чинність наказ Міністерства соціальної політики України від 10 серпня 2018 року №1143 ʺПро затвердження професійного стандарту ʺВчитель початкових класів закладу загальної середньої освітиʺ.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 20 травня 2020 року. Детальну інформацію щодо процесу громадського обговорення Професійного стандарту розміщено за посиланням.

Нагадаємо, Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ