Цього разу відбулась презентація комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» як центру національно-патріотичного виховання та сучасної освіти. Про це повідомляє Львівська ОВА.
«Ліцей ім. Героїв Крут – центр патріотичного виховання та сучасної освіти» – під таким гаслом у закладі вчора, 14 листопада, відбувся День освітньої комунікації, ініціатором якого виступив департамент освіти і науки Львівської ОДА.
Його учасниками були керівники закладів освіти обласного підпорядкування та їх заступники з навчальної та виховної роботи. Захід був реалізований за планом діяльності об'єднання директорів обласних закладів освіти, яке було створено з метою трансформувати обласні ліцеї на взірцеві заклади освіти у сфері їх спеціалізації.
Зокрема, були представлені такі навчальні заклади: КЗ ЛОР «Обласний науковий ліцей»; КЗ ЛОР «Винниківська ЗСШ І-ІІІ ст.»/науковий ліцей; КЗ ЛОР «Львівський науковий ліцей № 1 імені Б.-І. Антонича»; КЗ ЛОР «Підбузький мистецький ліцей імені Е. Миська»; КЗ ЛОР «Львівський ліцей імені Героїв Крут»; КЗ ЛОР «Бориславська санаторна школа»/спеціалізований ліцей; КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ст. Ім. Т. Шевченка»/академічний ліцей.
Цього разу відбулась презентація комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» як центру національно-патріотичного виховання та сучасної освіти.
Начальник ліцею ім. Героїв Крут полковник Юрій Гусар разом зі своїми заступниками ознайомили колег з навчально-матеріальною та спортивною базою освітнього закладу, його соціальною інфраструктурою, учасники поспілкувалися з вчителями та ліцеїстами. Тут одразу зазначимо, що за останні роки цей ліцей кардинально оновив, осучаснив та модернізував свою навчальну базу, і на сьогодні тут створено взірцеве інноваційне освітнє середовище в масштабах цілої України.
Окрім того, були продемонстровані проєкти, які посилюють спроможності учнів у навчанні. Водночас йшлося про поширення найефективніших форм навчально-виховного процесу і про найтіснішу співпрацю поміж ліцеєм ім. Героїв Крут та іншими обласними ліцеями, зокрема, у напрямку національно-патріотичного виховання. Спільні акції, проєкти, інтелектуальні та спортивні змагання, методична та інфраструктурна підтримка, обмін викладачами – ось далеко неповний перелік форм такої кооперації.
У коментарі Юрій Гусар наголосив: «Ми завжди раді приймати у стінах нашого ліцею колег-освітян або ж брати участь у спільних акціях, організованих, зокрема, і на базі нашого навчального закладу. Такі спільні заходи, така горизонтальна комунікація є дуже важливими для нас з кількох причин. По-перше, ми постійно намагаємося бути відкритими для спілкування та обміну досвідом. По-друге, ми прагнемо звіряти наші кроки й здобутки з напрацюваннями колег. Ну і по-третє, така координація і взаємна підтримка на рівні закладів обласного підпорядкування справді дозволить нам перетворити наші ліцеї на найкращі освітні заклади, які водночас можуть стати методичними центрами відповідно до своєї спеціалізації».
Додамо, що на цей час ліцей ім. Героїв Крут вже уклав меморандум про співпрацю з комунальним закладом Львівської обласної ради «Обласний науковий ліцей», що у Дрогобичі. Буквально сьогодні стартує перший спільний проєкт: команди обох навчальних закладів матимуть дводенний похід на гору Ключ, передбачена насичена пізнавально-туристична і водночас змагальна програма. Про це повідомила директор ліцею Ольга Заяць. Також до Дня Збройних Сил України заплановано провести обласний брейн-ринг між командами ліцеїв обласного підпорядкування на історично-патріотичну тематику. Місце змагань – ліцей ім. Героїв Крут, організатор – «Обласний науковий ліцей», співорганізатор – департамент освіти і науки ЛОДА.
Перебуваючи в ліцей ім. Героїв Крут, керівники обласних ліцеїв мали змогу взяти участь у церемонії вручення сертифікатів першим випускникам навчального модуля з підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист України».
Навчання на базі ліцею організував Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відповідно до наказу департаменту освіти і науки. Програма навчання мала назву: «Озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка. Основи дій, комунікації та взаємодії в бою. Орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація».
Нагадаємо, в Україні триває трансформація викладання предмета «Захист України». Інноваційним проєктом передбачено, що навчання відбуватиметься в осередках, які будуть створені у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або фахової передвищої освіти. Сучасне обладнання для цих осередків закуповують коштом освітньої субвенції, передбаченої у Державному бюджеті, на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Також коштом цієї ж субвенції вчителі «Захисту України» проходять перепідготовку.
Перших випускників курсів підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист України», які будуть викладати його за новою Модельною навчальною програмою, прийшов привітати заступник голови Львівської ОВА Олександр Кулепін. Він, зокрема, наголосив: «Сьогодні в освіті відбувається багато змін, але одна з найголовніших полягає у тому, що ми хочемо позбутись імітації та профанації. І це відбувається на всіх рівнях. Скажімо, в профтехосвіті на певні професії ми вже навчаємо наших дітей на основі нових методик і на базі сучасного обладнання. Те саме стосується і предмету «Захист України». Ви, а також інші вчителі, які пройдуть перепідготовку, маєте стати обличчями реформи викладання предмета «Захисту України». Водночас я впевнений, що ліцей імені Героїв Крут продовжить бути з вами на контакті, виконуючи роль своєрідного наставника, до котрого завжди можна звернутись за підтримкою чи порадою. Хочеться, щоб діти на ваших уроках «Захисту України» відчували, що це круто, професійно і що це нові технології і методики».
Підбиваючи підсумки Дня освітньої комунікації Ірина Сислюк, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, наголосила на тому, що ключове слово проведеного заходу – це комунікація: «Коли ми збираємось разом, нам легше знаходити шляхи розв'язання тих чи інших проблем, які у системі освіти виникають чи не кожного дня. Одночасно, започатковуючи діяльність об'єднання директорів обласних закладів освіти, ми визначили собі за мету, щоб вони стали рушійною силою інноваційних змін в шкільній освіті загалом, представляючи новітні методики, практики і навчальні засоби у кожному конкретному напрямку: чи то в мистецькому, чи науковому, чи у справі національно-патріотичного виховання».
Також Ірина Сислюк сердечного подякувала колективу Ліцею ім. Героїв Крут в особі його начальника Юрія Гусара за самовіддану працю і за те, що вони так докладно ознайомили колег-освітян з діяльністю свого навчального закладу. «Ліцей ім. Героїв Крут – це дуже висока планка, на яку варто рівнятись. Однак кожен наш обласний заклад перебуває на різному етапі розвитку, а тому взаємна комунікація, підтримка, спільні проєкти та обмін досвідом дозволять підняти загальний рівень навчально-освітнього процесу і масштабувати інноваційні практики та методики на загальну середню школу. Головне знати, чого ми хочемо, яка кінцева мета і як її досягнути».
На завершення додамо, що наступне зібрання керівників закладів освіти обласного підпорядкування має відбутись на базі «Обласного наукового ліцею». Воднораз кожен обласний навчальний заклад повинен запропонувати захід обласного рівня. Так, КЗ ЛОР «Винниківська ЗСШ І-ІІІ ст.»/науковий ліцей, за словами її директорки Лілії Свистович, має намір провести у 2025 році: у лютому - інтелектуальні змагання «Еврика», а у березні – вже традиційну міжнародну конференцію на тему «Школа без стін».