Слухай онлайн
Cуспільство

МОН: Вступникам треба уточнити інформацію для 5 тис. заяв

Як інформує прес-служба МОН України, наразі в 5 тисячах зареєстрованих електронних заявах встановлено статус ʺПотребує уточненняʺ. Це означає, що заяву прийнято до розгляду вишем, але вона потребує уточнення, оскільки є некоректні дані.

Вступники до вишів вже подали 1 млн 110 тис. заяв, з яких 727 тис. – електронних, а 383 тис. – у паперовій формі. Найчастіше обирають ʺПравоʺ (77,5 тис. заяв), ʺФілологіюʺ (65,7), ʺМенеджментʺ (51,3), ʺСередню освітуʺ (46) та ʺКомп’ютерні наукиʺ (36,3). Про це йшлося під час пресбрифінгу щодо екватору вступної кампанії, що відбувся сьогодні, 18 липня 2019 року, в приміщенні МОН.

Наразі вступники вже зареєстрували та активували 162 тис. електронних кабінетів, що на 11,5 тис. більше, ніж у цей же період минулого року. У кабінети завантажили 157 тис. фото та 156 тис. додатків до документа про освіту.

ʺХочу звернути увагу вступників: наразі в 5 тисячах зареєстрованих електронних заявах встановлено статус ʺПотребує уточненняʺ. Цей статус означає, що заяву прийнято до розгляду вишем, але вона потребує уточнення, оскільки є некоректні дані. Якщо у вступника виникають запитання, яка саме інформація потребує уточнення, то йому треба звернутися до приймальної комісії закладу. Її дані наведені в конкурсній пропозиціїʺ, – наголосила під час брифінгу директор ДП ʺІнфоресурсʺ Оксана Бєлік.

Вона окремо відзначила, що зараз вступники досить часто звертаються на гарячу лінію з проблемою, коли їхні батьки чи навіть бабусі реєструють замість них електронні кабінети та подають заяви на бюджет на власний розсуд.

ʺБудь ласка, спілкуйтеся між собою! У таких ситуаціях нерідко вже нічого не можна змінити, якщо таку заяву – на бюджет, з виставленим пріоритетом – зареєстрував виш. Вступник уже не зможе скасувати та подати замість цих інші заяви, а отже – вступити до омріяного університетуʺ, – підкреслила Оксана Бєлік.

Гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров нагадав, що реєстрація заяв вступників завершується о 18-й годині 22 липня.

ʺАле я хочу порадити вступникам не дотягувати до останньої години, а краще – і до останнього дня. Оскільки кожна заява проходить перевірку в приймальній комісії, і час від часу треба відповідати на якісь запитання, якщо вони виникають. Треба час, щоб дати на них відповідь, уточнити інформацію і ухвалити рішення про допуск до конкурсу. Тому прохання вже приймати рішення і подавати документиʺ, – зазначив Олег Шаров.

Він також повідомив, що цього року вступна кампанія триває повністю в штатному режимі, без системних проблем чи збоїв.

ʺУ цілому всі системи працюють нормально, нормально працюють приймальні комісії закладів вищої освіти, без збоїв працює ЄДЕБО. Якісь індивідуальні особливості, які виникають по ходу –  бо країна в нас достатньо велика, людей багато, закладів багато, можуть виникати якісь тертя – на сьогодні повністю успішно вирішуютьсяʺ, – сказав Олег Шаров.

Нагадуємо, що вчора МОН оприлюднило на своєму сайті рейтинги вступників за широким конкурсом станом на 17 липня. Переглянути їх можна в розділі ʺВступна кампанія 2019ʺ - ʺШирокий конкурс 2019ʺ

Також на YouTube-каналі та Facebook-сторінці МОН доступне відео з докладним поясненням того, як працює алгоритм адресного розміщення держзамовлення. https://bit.ly/2y3TW17

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");