Слухай онлайн
Cуспільство

МОН: з 2020-го почне діяти е-квиток студента

Як повідомили у прес-службі МОН України, впродовж 2020 року студенти закладів вищої освіти та учні профтеху отримають можливість оформити електронні студентські квитки за допомогою онлайн-сервісу державних послуг ʺДіяʺ.

Відповідну постанову про експериментальний проект 18 грудня 2019 року затвердив Кабінет Міністрів України.

Уряд запровадить електронні учнівські та студентські квитки

ʺДля нас важливо робити процес навчання комфортним і зручним для студентів. Запровадження електронного студентського квитка, який повністю перебирає на себе функції звичайного – ще один крок до цієї мети. Ми вдячні Міністерству цифрової трансформації за спільну роботу над експериментальним проектом і готові працювати надалі – і над розвитком е-квитка студента, і над впровадженням інших корисних інструментівʺ, – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Е-квиток студента стане повноцінним аналогом звичайного студентського квитка – він підтверджуватиме статус студента та право на пільги, передбачені законодавством. Е-квиток не вимагатиме додаткового пред’явлення звичайного студентського квитка чи документа, що посвідчує особу. Пред’являти сам е-квиток студента можна буде за допомогою додатку ʺДіяʺ на смартфоні.

ʺМобільний додаток “Дія” – амбітний проект Мінцифри. У тому, що українці готові з задоволенням користуватися ним, ми переконалися днями, коли на бета-тестування мобільного додатку з електронним посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу зареєструвались майже 60 тисяч українців. Наступним сервісом у мобільному додатку стане електронний студентський. І ми раді, що Міністерство освіти та науки підтримує нас у прагненні зробити державні сервіси зручними для громадянʺ, – повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Замовити е-квиток студента зможе кожен, хто вже отримав звичайний студентський квиток. Процедура є безкоштовною та відбувається виключно за бажанням особи.

Для того, щоб отримати е-квиток, необхідно завантажити на смартфон додаток онлайн-сервісу державних послуг ʺДіяʺ та пройти ідентифікацію в ньому. Е-квиток формується в додатку автоматично, якщо в Реєстрі студентських (учнівських) квитків Єдиної державної електронної бази з питань освіти є дані про студентський квиток особи.

Формування е-квитка студента також потребуватиме згоди на обробку персональних даних та їх передачу з ЄДЕБО до сервісу ʺДіяʺ.

Перевірка достовірності е-квитка студента здійснюватиметься за допомогою технічних засобів – унікального QR-коду, сайту ЄДЕБО та Реєстру студентських (учнівських) квитків. Електронний студентський квиток матиме паралельний зі звичайним термін дії.

Нагадаємо, 18 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні закон щодо змін у сфері вищої освіти. З-поміж новацій – чіткі критерії для оцінки роботи ректорів, кардинальне зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти, а також впровадження дуальної освіти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ