Слухай онлайн
Здоров'я

МОЗ оприлюднило рекомендації щодо дій після укусу змії

У зв'язку з тим, що в Україні збільшилася кількість укусів зміями громадян, Міністерство охорони здоров'я України опублікувало рекомендації громадянам щодо того, як їм діяти після нападу отруйного плазуна.

Рекомендації опублікувала пресслужба НСЗУ.

При укусі змії потрібно якнайшвидше звернутись по медичну допомогу. Зателефонуйте за номером 103 або самостійно відвезіть постраждалу людину до лікаря. Адже лише лікар зможе надати необхідну медичну допомогу, застосувати при необхідності протиотруту.

Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, потрібно надати першу допомогу людині: забезпечте спокій та мінімум рухів потерпілого; давайте пити багато рідини; звільніть уражену ділянку тіла від одягу, взуття.

При укусах в область кінцівки зафіксуйте її за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці). За можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину. Продезінфікуйте рану та накладіть стерильну пов'язку.

У жодному разі не треба розрізати рану і висмоктувати отруту; припікати рану; накладати джгут; давати постраждалому алкоголь.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ