Слухай онлайн
Здоров'я

МОЗ: Пологи в Україні буде оплачувати держава

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження медреформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг. Про це повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я України.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Згідно з Законом України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

- екстреної медичної допомоги;

- первинної медичної допомоги;

- вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

- третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

- паліативної медичної допомоги;

- медичної реабілітації;

- медичної допомоги дітям до 16 років;

- медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

Медреформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Нагадаємо, що зміни у системі охорони здоров’я розпочнуться вже цього року. У квітні стартує національна кампанія з вибору лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, а з липня заклади “первинки”, які уклали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати прямі виплати від держави за обслуговування пацієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");