Слухай онлайн
Cуспільство

Мустафу Джемільова висунули на здобуття Нобелівської премії миру

Голову Меджлісу кримськотатарського народу Мустафу Джемільова висунули на здобуття Нобелівської премії миру.

Як повідомив Радіо Свобода президент Світового конгресу кримських татар Рефат Чубаров, заявку з цього приводу до Нобелівського комітету подали 17 професорів – з України, Польщі, Угорщини, Румунії, Росії, Туреччини і США, три чинні парламентарі: депутати з України (Борис Тарасюк), Канади і європарламентар.

З ініціативою висунути кандидатуру Джемільова на здобуття премії виступила міжнародна Асоціація захисту репресованих народів, що базується в Німеччині. Два роки тому з такою пропозицією виступив і Перший світовий конгрес кримських татар. Водночас, як повідомив Чубаров, за правилами Нобелівського комітету, вони не могли прямо подати заявку про це.

Мустафа Джемільов повідомив Радіо Свобода, що розцінює висунення на здобуття Нобелівської премії миру не як свою особисту заслугу, а як визнання багатолітнього намагання кримських татар вирішувати свої проблеми ненасильницькими методами.

«Я розцінюю цей факт як моральну підтримку «принципу не насилля», якого дотримуються кримські татари… Я сподіваюся, що це допоможе звернути увагу на ситуацію, що склалася у Криму навколо виділення землі репатріантам, а також наголосить на необхідності ненасильницького вирішення усіх проблем у конфліктному Чорноморському регіоні», – сказав Джемільов.

Мустафа Джемільов – український політик, один із провідників кримськотатарського національного руху.

Пропозиції з приводу кандидатур на отримання Нобелівської премії приймають до 1 лютого.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ