Слухай онлайн
Культура

На фестиваль до Львова знову з’їдуться віртуози музичного мистецтва

Щороку, наприкінці закриття театрально-музичного сезону, у травні-червні, на львівських вуличках можна зустріти безліч зірок світової класичної музики, а Львівська національна філармонія перетворюється у маленький осередок із гігантським музичним потенціалом!

«Що за оказія?» – спитаєте ви. До Львова вкотре завітав Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»!

Історія фестивалю почалася далекого 1981 року. Тоді це був Всесоюзний музичний фестиваль «Віртуози країни». У 1990 році ця неймовірна подія отримала статус міжнародної, розширила свою географію до світових масштабів й продовжує свою тріумфальну ходу під назвою «Віртуози»!

Сьогодні це один із найпопулярніших та найстаріших українських музичних фестивалів незмінним організатором якого є Львівська національна філармонія. Уже багато років поспіль він є місцем зустрічі української та європейської музики, класики й сучасності, місцем народження мистецьких ідей, міжкультурних діалогів й відкриттів.

Кожен фестиваль – це нові імена, гучні прем’єри, найяскравіші взірці світової класики і бездоганне виконання – на фестивалі мають за честь виступати найкращі музиканти з усього світу. Представлено безліч стилів академічної музики: від бароко до імпресіонізму, від романтизму до джазу.

Ми прагнемо популяризувати класичну музику. Адже це мистецтво, що виховує смак, змушує думати, робить світ кращим.

Кожен фестиваль має свої традиції, «своїх» виконавців. І «Віртуози» не виключення.

Щороку блискучі оркестри Львівської національної філармонії – Академічний симфонічний оркестр, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та «INSO – Львів», виступають із зірковими солістами та під керівництвом диригентів – метрів світових сцен!

Завісу цьогорічного 38-го фестивалю «Віртуози» причинив генеральний директор Львівської національної філармонії Сивохіп Володимир Степанович:

«Цього року 38-й міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» стартує 16 травня!

Буде грандіозне відкриття! На слухача чекає твір, який, з одного боку, є одним з найулюбленіших серед шанувальників класичної музики і досить часто виконується. Проте, з іншого боку – ця музика є викликом, надвисокою планкою для кожного виконавця. Отже, відкриваємо фестиваль колосальним Потрійним концертом для скрипки віолончелі і фортепіано Людвіга ван Бетховена! Солістами цього дійства буде чудове міжнародне тріо, кожен з учасників якого тісно пов'язаний зі Львовом: знаменитий скрипаль Олег Каськів (Швейцарія – Україна), не менш відомий і талановитий молодий піаніст Андрій Драган (Швейцарія – Україна) і неймовірний віолончеліст Алессіо Піанеллі (Італія).

Саме цей концерт стане відправною точкою і задасть тон всьому фестивалю!

Але переддень, 15 травня запрошуємо на щось нове: «Віртуози 38. preOpening & Magic Flute»! На вас чекає камерний концерт, на якому неперевершені «Віртуози Львова» створять магічну атмосферу, чарівні звуки флейти у руках прекрасного музиканта Яноша Балінта, (Угорщина) налаштують на тривалий музичний марафон, що супроводжуватиме життя Львова аж до 9 червня.

Щоразу ми намагаємося підвищити наш рівень, здивувати глядача! 38-ий фестиваль буде визначним!

На наших слухачів чекає:

  • 28 концертів, кожен з яких - перлина
  • Учасниками фестивалю будуть виконавці з 15 країн світу
  • 20 диригентів будуть демонструвати своє мистецтво перевтілювати оркестрантів в єдиний організм, що дихає в унісон
  • У майстерності будуть змагатися 59 солістів
  • Колоритний фольклор представлять 2 етно-колективи
  • 8 грандіозних хорів подарують публіці незабутні враження
  • Наскрізною лінією фестивалю будуть масштабні проекти, які насичені і глибокою сенсовністю, і грандіозними виконавцями.

Так, 19 травня вперше в Україні прозвучить дуже відома у світі симфонічна поема «Куллерво» (Kullervo) Яна Сібеліуса. Неймовірної краси і масштабу твір за мотивами фінського епосу. Виконуватимуть цей твір, поряд із українськими музикантами, шведські колеги! Хто зможе краще передати всі півтони суворого, лаконічного, і водночас такого цікавого, витонченого скандинавського світу, як не люди, що зросли у ньому?! Для виконання шедевру Сібеліуса зі Швеції до Львова приїдуть Чоловічий хор Університету м. Лунд, Марія Форсстрьом - сопрано, Габріель Суованен - баритон. Загалом, симфонію «Куллерво» будуть виконувати більше 120 музикантів! Лише уявіть всю велич цієї музики!

26 травня до Львова приїде майже повний склад Вроцлавської національної філармонії! На сцену вийдуть Бароковий оркестр та Національний хор Народового Форуму Музики міста Вроцлав аби виконати одне з найграндіозніших творінь всіх часів Месу сі-мінор Йогана Себастьяна Баха.

І ще одна українська прем’єра відбудеться 5 червня! Неймовірно цікава за змістом, наповнена фантастичною мелодикою та гармонією Ораторія «Рай і Пері» Роберта Шумана. Метафорична історія пошуку благодаті, раю – глибокодуховна, філософська новела розказана прозорою мовою музики змусить кожного замислитися над вічними цінностями. Для виконання цього твору об’єднаються Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Галицький камерний хор і Хор «Глорія», а виконати партії головних героїв ми запросили прекрасне подружжя з Німеччини – Штефі Лєманн (сопрано) і Мартін Латке (тенор).

9 червня будемо вітати гостей з Нюрнберга (Німеччина) – до нас завітає змішаний хор, що налічує більше 100 виконавців! Цей прекрасний колектив разом із Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» подарують глядачеві ще одну прем’єру в Україні. Ораторія «Ілія» Фелікса Мендельсона-Бартольді – монументальний музичний діамант з глибоким релігійним сюжетом! Музика, що просякнута духом боротьби, викликів та жертовності!

Попри ці масштабні проекти буде ще безліч вагомих подій.

Наприклад, до нас завітає знаменитий у всьому світі Хор «Веснівка» з Торонто (Канада). Цей чудовий колектив цього року відзначає ювілей і святкування відбудеться саме в рамках фестивалю «Віртуози».

Знана піаністка Оксана Рапіта виконає розкішний і динамічний концерт №4  для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова.

Зірковий скрипаль Назар Пилатюк подарує публіці талановите і емоційне виконання концерту №2 для скрипки з оркестром Дмитра Шостаковича.

Ще один скрипаль, якого з любов’ю вітатиме публіка – Валерій Соколов, що виступить із молодіжним оркестром «INSO – Львів».

Вражаючий концерт представлять японські солісти: Юкі Йошіда – скрипка, Юсуке Інада – віолончель, Маі Одорі – фортепіано, Терушіса Маруо – фортепіано. Під супровід Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» східні виконавці відкриють новий погляд на давно відому класику. Диригент – Шунго Моріяма.

Будуть дуже цікаві камерні речиталі, сольні виступи.

Гордістю фестивалю було, є і, сподіваємося, буде відкриття нових імен в музиці. Цього року «Віртуози» запросили молодого, безмежно талановитого львівського піаніста, лауреата багатьох міжнародних конкурсів Данила Саєнка.

Для шанувальників етнічної музики, «Віртуози» представлять концерт «Феєрична Гуцулія» з аутентичними виконавцями з високих і вільних Карпат. І це справді буде феєрично!

І ще багато подій, що зможуть задовольнити широкий спектр смаків меломанів! Тому запрошуємо досліджувати, слухати, обирати для себе найкраще – поринути із головою у вир прекрасної вічної Музики!»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ