18 лютого Буська районна рада прийняля рішення про вихід зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Воля народу». Документ було проголосовано депутатими одноголосно. Про це повідомили в ЛОО НСЖУ.
Як зазначив головний редактор газети «Воля народу» Микола Іванців, це перше таке рішення у Львівській області, коли орган місцевого самоврядування чи державної влади відпустив власну газету у «вільне плавання», вийшовши зі складу співзасновників.
Трудовий колектив редакції Буської районної газети відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» одним з перших в Україні та області вирішив взяти участь у першому етапі реформування комунальних ЗМІ. І депутати районної ради повністю підтримали журналістів у їх прагненні бути самостійними та творити нову незалежну газету.
Газета «Воля народу» зберігає свою назву, цільове призначення, мову видання та тематичну спрямованість. З редакцією строком на 15 років буде укладено договір оренди приміщення, в якому знаходиться газета, з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Окрім того, Буська районна рада зобов’язалась після реформування газети, укласти з редакцією «Волі народу» договір на висвітлення діяльності районної ради та органів місцевого самоврядування району.
Як повідомив заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун, сьогодні у Львівській області у першому етапі реформування комунальної преси, окрім «Волі народу», вирішили взяти участь ще три редакції. Це газети – «Нафтовик Борислава», «Галицька Зоря» (Дрогобич), «Новий час» (Жидачів). Інші колективи наразі ще думають.
«Редакції, що вирішили включитись у перший етап реформування, повинні зробити це до 31 березня 2016 року та повідомити про своє рішення Держкомтелерадіо. Не пізніше 1 липня Кабінет Міністрів України має видати відповідну постанову. Очікується, що редакціям, які увійшли до зведеного переліку учасників першого етапу реформування, буде надаватися державна підтримка. Певну допомогу можуть надавати й місцеві ради. Принаймні Львівська обласна рада передбачила на це 400 тисяч грн.», – розповів А.Болкун.