12 березня на сесії Львівської облради депутати проголосували за розширення регіонального ландшафтного парку ʺСтільське горбогір’яʺ.
З метою збереження лучних, болотних і старичних унікальних комплексів р. Дністер та її приток Щирки, Зубри і Нежухівки планують розширити існуючий об’єкт за рахунок включення до його складу земельних ділянок загальною площею 228,18 га у межах Дороговизької сільської ради, а також Земельної ділянки загальною площею 51,0 га у кварталі 86 Ілівського лісництва державного підприємства ʺСтрийське лісове господарствоʺ.
З ініціативою щодо розширення парку до департаменту звернулася громада села Устя Дроговизької сільської ради.
Науково-дослідні роботи з обґрунтування проекту розширення регіонального ландшафтного парку ʺСтільське горбогір’я” проводилися Львівського Національного університету ім. І. Франка та Інституту екології Карпат НАН України, Національного лісотехнічного університету України з залученням фахівців інших наукових і проектних установ.
У природно-ландшафтному плані регіональний ландшафтний парк ʺСтільське Горбогір’яʺ охоплює різноманітні заліснені і лучно-степові місцевості опільського типу та фрагменти заліснених долинних комплексів р. Дністер (лівобережжя). Для збільшення природної репрезентативності цього парку передбачається долучення лучних долинних комплексів р. Дністер та її приток.
Найбільшу природничу цінність мають заплавні урочища з розвинутими мезо- і мікроформами – заповнені водою і сухі старичні пониження, протоки, пониження, прируслові вали. Ділянки зі значним ступенем морфологічної різноманітності характеризуються широким спектром рослинних асоціацій – від лучних до болотних, та ступенем обводненості.
Особливу природоохоронну цінність на території Дороговижської сільської Ради мають заплавні комплекси правобережжя Дністра та його правобережної притоки Нежухівки, заплавні комплекси нижньої частини р. Щирки – лівобережної притоки Дністра.
Крім цього, високий природоохоронний і культурний потенціал, окрім лучно-заплавних комплексів, на території Дороговижської сільської Ради мають останцеві горбогірні форми з фрагментами степової рослинності та історико-культурними утвореннями (печерно-скельні комплекси).
Нагадаємо, що з метою збереження цінних природних комплексів унікальної природної місцевості Стільського горбогір’я рішенням Львівської обласної ради від 1 квітня 2014 року в межах Миколаївського, Пустомитівського і Перемишлянського районів організовано регіональний ландшафтний парк ʺСтільське Горбогір’яʺ.