Сьогодні, 1 листопада, відбулось відкриття першої черги сонячної електростанції «Яворів-1», потужністю 36 МВТ, яка є проектом компанії «Еко-Оптіма». Розташована СЕС в с.Терновиця Яворівського району, Львівської області. Про це інформують у прес-службі Львівської ОДА.
У межах ХVIII Міжнародного економічного форуму відбулось відкриття енергоострову. Група компаній у продовж 2017 - 18 років реалізували інвестиційні проекти в сфері альтернативної енергетики, створивши потужний комплекс сонячних електростанцій на території Яворівського району.
Сумарна потужність сонячних електростанцій становить близько 100 мВт.
«Ми маємо великий потенціал. Енергоострів – це надважлива і тяжка праця, яку роблять звичайні люди. Це неоціненно важливий проект. Все, що дано Богом, ми повинні використовувати сповна. Тут я розумію, що Україна має чим пишатись. Я радий, що сьогодні можу бути саме тут, адже Львівщина сьогодні – лідер у залученні інвестицій, одна з перший у людському капіталі та альтернативній енергетиці », - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.
Компанія ТзОВ «Енергопарк Яворів» у жовтні 2018 року реалізувала проект з будівництва сонячної електростанції «Енергопарк Яворів». СЕС входить до так званого енергоострову і позиціонує себе як найбільший об’єкт такої потужності на території Західної України.
«Сьогодні ми демонструємо наші великі кроки вперед. Щороку ми показуємо зростання у промисловості, енергетиці, і це, в першу чергу, заслуга наших людей. Найбільший енергоострів в Україні – на Львівщині, ми задаємо темп для розвитку, і, я переконаний, так буде завжди», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
Зазначимо, що електростанція займає площу 75 га, на якій розташовано понад 134 тисячі фотоелектричних панелей, трансформатор та підстанція 110-10-10 кВ потужністю 62 МВА для постачання електроенергії в мережу об’єднаної енергосистеми України.
В рік електростанція генеруватиме 41,251 млн кВт/год електроенергії. Обсяг інвестицій - 34 мільйони євро, з яких 70% є коштами Європейського банку реконструкції та розвитку.
На 2019 рік заплановано відкриття другої черги сонячної електростанції компанії “Еко Оптіма” потужністю орієнтовно 36 мВт, що збільшить потужність енергоострову до 130 мВт.