Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Історія

На Львівщині відзначили 75-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради

У селі Сприня, Самбірського району 14 липня відзначили 75-річчя створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – органу національно-визвольної боротьби України проти нацистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації.

Це перше святкування річниці на державному рівні, призначене Постановою Верховної Ради України та включене до переліку національних, державних та ювілейних свят на 2019 рік.

Заходи розпочались у Самборі на площі Пам'яті, звідки учасники святкування вирушили повстанським маршрутом до села Сприня. Щороку на святкування приїжджає дочка президента УГВР Кирила Осьмака – Наталія Осьмак. Вона наголосила, що засновники УГВР формували українську державу, а нам сьогодні важливо її зберегти.

Під час повстанського маршруту його учасники відвідали музей національно-визвольних змагань в Чукві, спільною молитвою вшанували героїв УПА в селах Блажів, Воля Блажівська та Звір.

У самій Сприні – пам'ятному місці створення УВГР, відбулась урочиста хода воїнів національно-визвольної боротьби, представників влади та громади. Учасники поклали квіти до пам’ятника засновникам УГВР і чином панахиди віддали честь борцям за волю України. Привітав гостей свята і голова Верховної Ради Андрій Парубій.

«І ОУН, і УПА, і УГВР однією постановою були визнані організаціями, які боролись за незалежність. І для мене було великою честю, що нам вдалось ухвалити Закон про визнання воїнів УПА учасниками бойових дій. Я сам історик, в мене родина воювала і в УПА і в УГА, і тому для мене є обов’язком сюди приїхати», - говорить Андрій Парубій.

На сьогодні табір ім. Кирила Осьмака у Сприні, неподалік якого було створено УГВР, став центром військово-патріотичного вишколу для молоді. Тут щороку проводять «Ігри нескорених», під час яких молодь зі всієї України змагається в традиційних для упівців видах спорту, вивчає правдиву історії України та консолідується довкола національної ідеї. Одним з ініціаторів відновлення історичного місця та прийняття Постанови про відзначення створення УГВР на державному рівні є народний депутат України Ярослав Дубневич.

Ярослав Дубневич

«Я вірю, що саме проведення таких урочистостей дасть поштовх для нас, українців, для українських парламентарів прийняти максимум проукраїнських законів, об'єднатися в проукраїнську більшість і йти твердим кроком до вступу в ЄС і НАТО, розвивати нашу державу, адже сильна економіка та могутня армія – це запорука незалежності України», - каже нардеп.

Додамо, що в селі Сприня також працює краєзнавчий музей-криївка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");