Як повідомили у Відділенні спеціальних кореспондентів Інформаційного агентства МО України (м. Львів), на Львівщині військовослужбовці підрозділу "OPFOR" відпрацювали тактику бою в місті.
На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного військовослужбовці батальйону позначення дій противника ʺOPFORʺ відпрацювали тактику ведення бойових дій в умовах щільної міської забудови.
Зі слів командира роти молодшого лейтенанта Сергія Орди, підлеглі постійно вдосконалюють свої практичні навички під час польових занять.
— Наш батальйон — унікальний і єдиний в Сухопутних військах ЗС України, який створено було близько двох років тому. Ми завжди в ʺопозиціїʺ до тих підрозділів ЗС України, які проходять навчання і бойове злагодження під керівництвом українських та іноземних інструкторів, — говорить офіцер. — Відтак і рівень нашої особистої підготовки повинен бути конкуренто високим. Адже саме від нас, як від ʺумовного противникаʺ, залежить те, наскільки складною для виконання буде задача для підрозділів опонента. Ми завжди прагнемо зробити навчальний процес цікавим для наших колег, максимально ускладнити для них виконання навчального завдання. Це робиться виключно для того, аби у бойовій обстановці, воюючи проти реального противника вони не схибили, здобули перемогу із мінімальними втратами.
Цього разу, за задумом командира підрозділу, одна частина ʺOPFORʺ повинна була здійснювати патрулювання населеного пункту, маючи відомості, що десь у забудові переховується противник. Інша група повинна була влаштувати засідку в одній з будівель та заскочити патруль зненацька.
Додамо, що більшої атмосферності та ефективності виконанню навчального завдання додає використання системи ʺMILESʺ призначеної для імітації прямого збройного зіткнення підрозділів. Оснащення монтується на особисту зброю та амуніцію військовослужбовця. Згодом, за допомогою спеціальної програми, можна визначити ефективність дій кожного з військовослужбовців. Зокрема, такі параметри, як влучність ведення вогню, переміщення на полі бою тощо. Відповідно, під час підбиття підсумків заняття, командир підрозділу проаналізував дії кожного бійця та вказав на помилки.
Слід зазначити, що цього року для бійців українського батальйону ʺOPFORʺ буде особливо багато роботи. Адже тренування в рамках ʺОб’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна (JMTG-U)ʺ за стандартами НАТО, до яких нещодавно на Львівщині приступив особовий склад 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, вперше відбувається у форматі підготовки бойової бригади. Відтак, на етапі бойового злагодження підрозділів, батальйон ʺумовного противникаʺ активно інтегрується до навчального процесу.