Слухай онлайн
Cуспільство

На пл. Ринок відреставрували історичні дерев’яні двері

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/3
У центрі Львова "Бюро спадщини" допомогло відреставрувати ще одну історичну браму міста. Цього разу це дубові двері на пл. Ринок, 31. Зробили це спільно з мешканцями в рамках міської програми співфінансування.

"Ці дубові двері буди вщент знищені. Тут регулярно збираються гучні компанії, які раніше їх просто вибивали ногами, щоб потрапити у під’їзд. Тож ця брама була понівечена: не тільки зафарбована графіті, а й розламана на частини. Теж саме стосується каркасу дверей. Попри те, нам вдалося їх відновити з мінімальними замінами автентичної деревини: замінили лише ручки, нижні накладки та нащільну планку", - розповів реставратор Олександр Савчук.

Окрім того, на дверях відновили автентичні грати та поставили нове фацетоване скло. А щоб можна було його помити, реставратори відновили спеціальні віконця, які раніше мали ці двері, однак були знищені.

"Загалом реставрація брами коштувала 50 625 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканці додали понад 15 000 грн свого внеску", - зазначив Павло Богайчик, директор ЛКП "Бюро спадщини".

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, нещодавно у Львові відреставрували 4 скульптури та чашу на фасаді храму Пресвятої Євхаристії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ