Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Прикарпатті почав працювати перший агрохаб

фото - Вільний голос
фото - Вільний голос
фото - Вільний голос
фото - Вільний голос
1/2
У селі Мала Кам’янка, яке належить до складу П’ядицької територіальної громади, урочисто відкрили агрохаб. Його роботу започаткував проєкт "П'ядицькі культури", який стартував у селі в 2019 році.

Про це пише Kurs.if.

Зокрема, староста села Микола Гришук зазначив, що за умовами проєкту у селі виділили 16 га земельної ділянки. На четвертій частині її площі, залучивши трьох інвесторів, висадили понад 12 700 кущів лохини та облаштували систему крапельного зрошення. На перший врожай ягід, за словами Миколи Гришука, очікують вже за два роки. Тимчасом працюватимуть над логістикою продажу вирощеного, розмноженням лохини і налагодженням співпраці з новими інвесторами. Опікуватися процесом буде комунальне підприємство "Добробут Захід".

За підтримки місцевої та обласної ради, програми USAID DOBRE встановлено резервуари води для поливної системи, здійснено монтаж секційної огорожі, підключено до мережі електропостачання, підготовлено ґрунт, здійснено монтаж системи крапельного поливу та закладено демонстраційну плантацію саджанців.

Це підприємство, як повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, стане оператором агрохабу. Його працівники допомагатимуть охочим втілювати різні аграрні ініціативи і супроводжувати процес вирощування тих чи інших сільськогосподарських культур.

"У концепції агрохабу було передбачено різні культури. Готуємо зараз інвестиційні тизери на квасолю, шафран, спеції. Не будемо обмежуватися ягодами", – розповів Ігор Мельничук.

За його словами, у П’ядицькій ТГ є добрий потенціал для розвитку агрохабу, бо вона має вигідне територіальне розміщення, багаті природні й трудові ресурси. Агрохаб у П’ядицькій громаді – перший, який запрацював на Прикарпатті.

П’ядицький AGROHUB – перший проєкт в області, де будуть впроваджувати аграрні ініціативи. Фахову підтримку надасть оператор проєкту КП «Добробут Захід». Тут мають намір вирощувати не тільки рослини, а й підтримувати місцеві аграрні стартапи, які дадуть поштовх для зайнятості місцевого населення та покращення економічної ситуації в регіоні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ