Слухай онлайн
Cуспільство

На Волині обговорили проблеми захисту родин загиблих учасників АТО/ООС

Фото Волинська ОДА
Фото Волинська ОДА
Фото Волинська ОДА
Фото Волинська ОДА
1/2
Як повідомили 25 вересня в Управлінні інформаційної політики та цифрової трансформації Волинської облдержадміністрації, обговорено актуальні питання соціального захисту родин загиблих учасників АТО/ООС

Про вшанування пам’яті полеглих в ході українсько-російської війни волинян, реалізацію заходів, спрямованих на всебічну підтримку, вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації сімей, члени яких загинули під час проведення АТО, йшлося під час засідання ʺкруглого столуʺ 24 вересня 2020-го року.

Захід, ініційований громадською організацією ʺЧлени родин загиблих в АТО ʺНадіяʺ, відбувся за участю представників громадського об’єднання – членів сімей полеглих волинян, керівництва облдержадміністрації, представників структурних підрозділів ОДА та територіальних органів міністерств, до компетенції яких належать питання належного вшанування загиблих учасників АТО/ООС.

Слід зазначити, що розпочалося засідання хвилиною мовчання на знак вшанування пам’ять загиблих волинян. Опісля перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко зазначив: ʺУкраїнці вже шість років поспіль відстоюють державний суверенітет і територіальну цілісність України на Сході нашої держави. Волинь має у цій війні свій рахунок. З початком російської агресії сотні волинян пішли боронити свою країну. Відтоді Волинь втратила більше двох сотень Героїв, стільки ж разів область перебувала у жалобі – волиняни ховали своїх земляківʺ.

Заступник очільника області зауважив, що на Волині шанобливо ставляться до своїх героїв та чимало робиться з метою належного їх вшанування. Разом з тим, на думку Сергія Мовенка, обговорення актуальних питань соціального захисту родин загиблих учасників АТО/ООС у форматі ʺкруглого столуʺ – хороша ініціатива, адже дасть можливість почути з перших уст наявні проблемні питання та пропозиції.

Відтак, голова ГО ʺЧлени родин загиблих в АТО ʺНадіяʺ Любов Карабан подякувала місцевій владі за зроблену у цьому напрямку роботу та озвучила основні питання, які потребують уваги. Зокрема, на її думку, необхідно покращити соціальний захист та медичне обслуговування родин полеглих на Сході України волинян, посилити освітньо-просвітницьку та інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі серед дітей та молоді. На переконання Любов Карабан, у Волинському обласному краєзнавчому музеї варто розширити місце для експонатів, особистих речей загиблих воїнів та інформації про них, аби підростаюче покоління виховувалось не лише на прикладах минулого, а й новітньої історії України та знали героїв своєї країни.

В ході ʺкруглого столуʺ батьки та дружини загиблих волинян звернулися до присутніх представників органів виконавчої влади та озвучили питання, які їх найбільше хвилюють. Зокрема, обговорено можливості щодо покращення фінансування з посилення соціального захисту та медичного обслуговування родин загиблих учасників АТО/ООС. Відтак, прийняте рішення щодо підготовки управліннями соціального захисту населення та охорони здоров’я облдержадміністрації пропозицій з внесення змін до відповідних регіональних програм та винесення їх на розгляд обласної ради.

Серед порушених під час ʺкруглого столуʺ питань – пільговий проїзд вищезгаданої категорії громадян, позаяк, на жаль, мають місце випадки, коли окремі водії відмовляють у безкоштовному проїзді членам родин загиблих атовців. Як поінформувала головний спеціаліст відділу транспорту управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації Наталія Пивовар, питання щодо перевезення пільгових категорій громадян зазначено в укладених з перевізниками договорах, що у разі виявлених порушень дає право розірвати договір в односторонньому порядку.

На переконання Андрія Омельчука, начальника відділу у Волинській області Міністерства у справах ветеранів України, зазвичай перевізники ознайомлені щодо чинного законодавства у цьому напрямку, а зазначені порушення у більшості випадків – це людський фактор та рішення конкретних водіїв громадського транспорту. Відтак, у разі виявлення таких порушень членам сімей загиблих рекомендовано звертатися в управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації та управління Укртрансбезпеки у Волинській області. 

Звучали в ході обговорення й питання щодо пенсійного забезпечення сімей загиблих, національно-патріотичного виховання молоді, присвоєння освітнім закладам імен загиблих героїв та присвоєння полеглим волинянам-атовцям звання ʺПочесний громадянин Волиніʺ.

Слід зазначити, що відповідно до усіх порушених питань обговорені можливі шляхи їх вирішення та прийняті відповідні рішення. Окрім того, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик порекомендував членам родин загиблих учасників АТО/ООС у разі виникнення будь-яких проблемних питань звертатися до керівництва та відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації. Адже мають місце випадки, коли окремі важливі для родин питання тривалий час залишаються невирішеними, позаяк, не завжди вдається знайти рішення самотужки без втручання відповідних органів влади.

ʺДякуємо вам за ваших дітейʺ, – звернувся на завершення засідання Анатолій Костик до присутніх батьків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ