Слухай онлайн
Cуспільство

На Волині рятуватимуть унікальні мозаїчні зупинки

Укравтодор ініціює масштабний проєкт відновлення автобусних зупинок і автопавільйонів в рамках програми Володимира Зеленського "Велике будівництво". Про це повідомили 17 травня Гал-інфо у пресслужбі Волинської ОДА.

Агентство разом з фахівцями почало збирати дані про придорожню інфраструктуру, яке є унікальною культурною спадщиною, заявив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

"Довгий час це питання просто ігнорувалось — як наслідок, велика частина дійсно цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів. Тобто проблема із фази "не чіпати, щоб зберегти" перейшла в етап "неможливо ігнорувати", - каже голова агентства.

З початку "Великого будівництва" у 2020 році Укравтодор поставив завдання підвищити безпеку на дорогах. Тому в ході ремонтів встановлюють більше освітлення, бар’єрів та тротуарів. У нових проєктах прибирають небезпечні розв’язки та ліві повороти. Розвиток придорожньої інфраструктури стане наступним кроком. При виконанні робіт також враховуватимуть культурне значення об’єктів.  

"Зрозуміло, є низка обмежень — зокрема, деякі об’єкти вже не підлягають навіть реставраційним роботам. Однак разом ми зможемо зробити так, щоб там, де об’єкт вже неможливо зберегти — створити якісну, комфортну й естетично цінну альтернативу", - коментує Кубраков.

Конкурс на розробку нових типових проєктів зупинок оголошено в грудні минулого року, пропозиції досі приймаються. Крім того, Укравтодор виступив з ініціативою включити мозаїчні зупинки до проєктів "Мандруй Україною" та "Велика реставрація", для популяризації та збереження таких об’єктів.

Нагадаємо, цього року в рамках програми Володимира Зеленського "Велике будівництво" стартувала "Велика реставрація". За словами координатора програми, заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, мета проєкту – відбудувати 150 об’єктів культури, серед яких замки, фортеці, музеї тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ