Слухай онлайн
Cуспільство

На знак протесту сайт «Репортери без кордонів» закрився на добу

За прикладом Wikipedia закрився на добу веб-сайт «Репортери без кордонів». Організація протестує проти антипіратського законопроекту Stop Online Piracy Act.

Англомовна редакція веб-сайту міжнародної журналістської організації «Репортери без кордонів» закрилася на 24 години на знак протесту проти нових законопроектів, що знаходяться на розгляді у Конгресі США, повідомляє ZN.UA.

У заяві, опублікованій на веб-сайті організації йдеться, що "цей надмірно репресивний законопроект призведе до небаченого раніше рівня цензури в Інтернеті і принесе свободу думки у мережі в жертву боротьбі з піратством. Неправильно, що країна, яка подарувала світові Інтернет, тепер збирається завдати смертельного удару по свободі в мережі».

Як повідомлялося, два законопроекти про захист авторських прав в Інтернеті, які зараз знаходяться на розгляді у Сенаті та Палаті представників, в основному, спрямовані на те, щоб скоротити продаж піратських копій продукції американської музичної і кіноіндустрії.

Проте ця законодавча ініціатива викликала хвилю критики з боку великих інтернет-компаній таких як Google, Facebook, Yahoo, Twitter і eBay. Висловлюються побоювання, що подібний закон при набутті чинності загрожує онлайн-бізнесу в цілому: порушує права володіння доменами, знижує можливості для захисту від кібер-атак і навіть обмежує свободу слова.

Найбільш суперечливим пунктом законопроекту вважається надання права американській владі блокувати веб-сайти, що поширюють піратську продукцію. Якщо будуть діяти такі правила, американські користувачі миттєво втратять доступ на солідний сектор Інтернет-простору.

Раніше на знак протесту проти законопроектів на 24 години закрився веб-сайт англомовної версії електронної енциклопедії Wikipedia.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ