Слухай онлайн
Cуспільство

"Нафтогаз Тепло" звернулося до ЛОДА щодо передання тепломереж Новояворівська

Підприємство Групи Нафтогаз ТОВ "Нафтогаз Тепло" звернулося до Львівської обласної державної адміністрації з проханням сприяти якнайшвидшій передачі в управління компанії теплових мереж міста Новояворівськ.
Фото: Новояворівська ТЕЦ (yavoriv-info.com.uа)

Про це інформує РБК-Україна з посиланням на заяву "Нафтогазу".

Також ТОВ "Нафтогаз Тепло" просить передати в управління компанії інше майно, яке було заарештовано за рішенням суду, але досі не передано АРМА в управління "Нафтогаз тепла". 

Згідно з інформацією компанії, така передача критично важлива для здійснення своєчасних ремонтів і якісної підготовки електричних і теплових мереж Новояворівська та Нового Роздолу до початку опалювального сезону 2021/2022.

"Не дивлячись на існуючі юридичні проблеми, підготовчі роботи до опалювального сезону на об'єктах, що знаходяться в управлінні "Нафтогаз Тепла", вже почалися. Під час робочої поїздки до Львівської області з їх станом ознайомився голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. Він разом з директором з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз Віталієм Щербенком і керівником ТОВ "Нафтогаз Тепло" Федором Шевченком подякували тепловикам за їх важливу роботу в найскладніших умовах", - зазначили в компанії "Нафтогаз".

Там також повідомили, що в Новому Роздолі вже виконали перший етап гідравлічних випробувань теплових мереж, за результатами якого усунуть виявлені пориви. Також здійснюють підготовку до відновлення теплоізоляції на магістральному трубопроводі діаметром 600 мм, що дасть змогу значно скоротити втрати теплової енергії в мережі (зараз тепловтрати складають близько 50%). Новороздільська ТЕЦ готова до роботи на 75%, мережі - на 90%. Зокрема, до роботи готовий енергетичний котел № 7 і завершують ремонт котла № 4. Цих потужностей достатньо для проходження опалювального сезону, одночасно готують і резервний котел № 5.

За даними "Нафтогазу", зараз на Новояворівській ТЕЦ здійснюють поточні ремонти на двох котлах. Провели діагностику трубо- і паропроводів котлів, замінили частину обладнання, що вийшло з ладу. Також проводять ремонти бойлерів, насосів, електрообладнання. Однак магістральні мережі міста знаходяться в незадовільному стані, трубопроводи там прокладені більше 50 років тому і потребують заміни.

"На момент передачі активів Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ в управління "Нафтогаз Теплу" майнові комплекси до опалювального сезону не були підготовлені ні власниками, ні попереднім керівником. Тепломережі були заповнені водою, регламентні і ремонтні роботи не проводилися протягом трьох років.

За період управління ТЕЦ Група Нафтогаз була змушена додатково направляти значні обсяги коштів на покриття дефіциту від діяльності Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ. Незважаючи на складну ситуацію, будинки більше 60 тис. жителів Нового Роздолу та Новояворівська були забезпечені теплом протягом опалювальних сезонів 2019/2020 і 2020/2021 років", - повідомляють в компанії "Нафтогаз".

За даними компанії, досягти максимальної ефективності від фінансування ремонтів і інвестицій в об'єкти можливо в разі повної передачі активів в управління "Нафтогаз Тепла" в повному обсязі і продовження терміну такого управління.

Раніше компанія "Нафтогаз Тепло" неодноразово зверталася до органів місцевого самоврядування Нового Роздолу та Новояворівська, а також до обласної влади Львівщини щодо цього питання. 18 серпня 2021 року "Нафтогаз Тепло" направило ще один лист на ім'я голови Львівської ОДА з проханням посприяти вирішенню питання і попередженням про потенційні ризики виникнення надзвичайної ситуації в містах Новояворівськ та Новий Розділ через складнощі в підготовці до опалювального сезону частини активів, що не були додатково передані в управління.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ