Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету на честь Євгена Коновальця

фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
1/4
Національний банк України 9 червня 2021 року вводить в обіг пам’ятні монети “Євген Коновалець” та “Спадок”.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Пам’ятна монета “Євген Коновалець” номіналом 2 гривні, продовжує серію “Видатні особистості України”, вона присвячена військовому і політичному діячеві, особистості, що символізує спадковість української національно-визвольної боротьби, – Євгену Михайловичу Коновальцю.

Є. Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, командант Української військової організації, голова Проводу українських націоналістів, голова Організації українських націоналістів – політичного руху, який ставив за мету розбудову незалежної Української держави на всіх українських етнічних землях. Він розбудував січову формацію у полк Січових Стрільців, який був найорганізованішою та найдисциплінованішою частиною Армії УНР.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розміщено: на тлі калинової гілки, яка обрамлює монету ліворуч, – малий Державний Герб України (угорі), праворуч від якого напис УКРАЇНА; по центру, на дзеркальному тлі, – фалеристична пам’ятка часів визвольних змагань у вигляді монограми з двох літер “С”, переплетених гілкою червоної калини, – відзнака “Стрілецька Рада”; праворуч від якої – слова Є. Коновальця: …БУДЕМО/ МАТИ СИЛУ,/ ТОДІ ВИЙДЕМО/ ПОБІДНО/ З НАЙГІРШОГО/ ЛИХОЛІТТЯ/ І ЗДОБУДЕМО/ ВСЕ, ЩО НАМ/ ТРЕБА. та його факсиміле; унизу: номінал монети – 2 ГРИВНІ та рік карбування монети – 2021; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від фалеристичної пам’ятки).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований портрет Євгена Коновальця, ліворуч від якого напис ОУН та стилізований тризуб з мечем; праворуч написи: ЄВГЕН КОНОВАЛЕЦЬ (півколом), роки життя 1891 – 1938 (унизу).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптор – Володимир Атаманчук.

Програмне моделювання – Юрій Лук’янов.

Пам’ятна монета “Спадок” номіналом 10 гривень, присвячена розкриттю в художньо-образній манері народного мистецтва, явищ культури, науки, побуту, що залишились від попередніх поколінь і представлені прадавнім символом Сонця, життєвої сили, еволюції всесвіту і життя взагалі, надбанням видатної універсальної цінності матеріальної та духовної культури нашого народу, що зустрічається на писанках, вишиванках, в орнаментах.

Монету виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 4 000 штук. Гурт монети гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 г і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,002 г.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України (позолочений), над яким – рік карбування монети – 2021; унизу півколом написи:  УКРАЇНА і 10 ГРИВЕНЬ; у центрі зображено прикрашену знаками-символами, оберігами, візерунками спіраль – багатозначний символ еволюції Всесвіту, розвитку, безперервності, ритму дихання і самого життя.

На реверсі монети в оточенні стилізованої рослинності, що символізує мальовничі пейзажі, краєвиди нашої  Батьківщини, зображено козака Мамая (елемент оздоблення – позолота), який є своєрідним втіленням українського характеру, символом волелюбності і безсмертя українського народу. Козак тримає стилізоване українське небо, українську культуру, весь багатовіковий “спадок” народу. Угорі розміщено напис СПАДОК (угорі).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Дем’яненко.

Пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Про дату реалізації даних монет в Інтернет-магазині Національного банку України буде повідомлено додатково.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ