Слухай онлайн
Економіка

Нацбанку повернули півмільярда рефінансування

Національний банк у I півріччі отримав в рахунок погашення заборгованості за кредитами рефінансування 514,7 млн грн, повідомляється на сайті регулятора.

Крім того, з січня по червень 2017 року ФГВФО продав заставне майно на суму 304,7 млн грн, з яких НБУ вже отримав 142 млн. Більшість реалізованого майна, а саме на суму 283 млн грн, складали права вимоги за закладеними в НБУ кредитними договорами. Ця сума більш ніж у 200 разів перевищує показник реалізації аналогічних активів у першому півріччі 2016 року (1,3 млн грн).

Нагадаємо, що НАБУ підозрює Національний банк у співучастірозтраті 12 мільярдів гривень рефінансування.

Повідомлялося, що НБУ систематично видає рефінансування банкам, назви яких тримаються в таємниці.Експерти вважають, що НБУ перейшов до політики неоприлюднення банків, яким видається рефінансування, оскільки побоюється паніки серед вкладників банків. Адже вкладники можуть вирішити, що в банку проблеми і почати забирати гроші. Так, в кінці травня Нацбанк надав одному банку кредит рефінансування на загальну суму 500 млн грн.

На думку банкірів повернення "рефинанса" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.

Як писало DT.UA статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, якими супроводжується нинішнє розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже сумний результат. А саме: більше 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ