Слухай онлайн
Cуспільство

Національний природний парк "Сколівські Бескиди" відзначає 20-річчя

Національний природний парк
Національний природний парк "Сколівські Бескиди" відзначає 20-річчя
Національний природний парк
Національний природний парк "Сколівські Бескиди" відзначає 20-річчя
1/2
20 років тому, 11 лютого 1999 року Президент України підписав Указ ʺПро створення національного природного парку ʺСколівські Бескидиʺ. Про це повыдомили у прес-службы ЛОДА.

Парк було створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландашафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

За цей період часу працівники  НПП ʺСколівські Бескидиʺздійснили значну роботу в напрямку природоохоронної діяльності. Зокрема, підготували та реалізавали близько 10 природоохоронних програм, проводять щорічні обліки видового складу флори та фауни, обліку об’єктів етнокультурної спадщини тощо.

Рослинна флора парку нараховує 930 видів судинних рослин. Тут поширені 40 видів рослин, занесених до Червоної книги України. НПП ʺСколівські Бескидиʺ володіє розвиненою рекреаційною і туристичною інфраструктурою та ефективно працює по 9 природоохоронних програмах в напрямках екологічного, економічного і соціального розвитку: рекреаційної та еколого-освітньої діяльності, збереження етнокультурної спадщини, лісівничих досліджень заповідної зони Сколівських Бескидів та  ін.

Національний природний парк бере також участь у двох міжнародних проектах. Перший – це програма реінтродукції бізона європейського (зубра) в ʺСколівських Бескидах, в межах  якої до нас завезено 11 особин зубра європейського, котрих після року утримання у вольєрах випустили  у природу. Стадо нараховує вже 34 особини. Другий міжнародний  проект -  ʺЗбереження карпатських пралісівʺ, який розпочався у 2014 році і  триває досі. Мета цього проекту, який виконується Українським товариством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина), – збереження карпатських пралісів і старовікових лісів шляхом розширення територій покриття цих цінних лісових масивів національними природними парками українських Карпат.

Значних здобутків досягнули в процесі проведення рекреаційної діяльності: прокладено та облаштовано 10 екологічних пізнавальних стежок, 2 веломаршрути та 2 автомаршрути, облаштувано 8 рекреаційних зон та 2 туристині притулки.

У результаті проведення еколого-просвітницької діяльності на базі НПП ʺСколівські Бескидиʺ створено 4 еколого-просвітницьких центрів, 1 еколого-інформаційний центр та 3 шкільних лісництва. А також проведено значну кількість екологіних уроків, майстер-класів, природоохоронних акцій, екологічних конкурсів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");