У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбулась презентація одного з найпрестижніших проєктів міжнародних академічних обмінів – Програми імені Фулбрайта, яку спонсорує уряд США. Про це інформує Львівська ОВА.
На зустрічі зі студентами, молодими науковцями та викладачами ЛНМУ ім. Данила Галицького заступниця директора Програми, координаторка програм обміну для молодих науковців і студентів Інна Бариш ознайомила з історією заснування Програми імені американського сенатора Фулбрайта.
Відтак, розпочали прийом заявок на фулбрайтівські конкурси та новий цикл презентацій Програми в Україні, зокрема:
-
Для студентів старших курсів та випускників ЗВО пропонують навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.
-
Для молодих викладачів та дослідників – проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. Та стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців.
-
Для кандидатів та докторів наук, дослідників та фахівців пропонують проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців.
-
Також діють програми для викладачів та фахівців соціально-гуманітарного профілю та навчальних та наукових установ України.
З детальними умовами участі в Програмі імені Фулбрайта можна ознайомитися на сайті програми.
«Ідея міжнародної освіти, не лише долала географічні кордони для науковців і студентів, але й сприяла налагодженню мережі особистісних і професійних контактів, стала благодатним ґрунтом для поглиблення міжкультурного діалогу. Особливо актуальними є можливості, які надає програма стипендіальної підтримки українцям в часі тривалої війни», – наголосила Інна Бариш.
Довідково.
Програма імені Фулбрайта успішно діє з 1946 року в 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні з 1992 року понад 1100 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; понад 500 американців викладали в українських вишах і займались науковою працею.