Ще одна причина пишатися рідним Львовом: у цьогорічному голосуванні за громадські проєкти, яке тривало з 1 по 15 листопада, взяло участь понад 103 тисячі громадян, що становить 13,8% від всіх мешканців нашого міста. На останньому пленарному засіданні ( 12 грудня ) депутати затвердили перелік проєктів – переможців громадського бюджету м. Львова на 2020 рік.
- 2019 році мешканці подали 219 проектів на суму 215 215 439 грн., з них 191 проект пройшов попередню модерацію, отримав позитивну оцінку та був допущений до голосування. Активність мешканців, у порівнянні із попереднім роком, становить 50%, а порівнюючи із 2016 роком кількість мешканців, які голосували за проєкти, зросла майже у 5 разів. Відсоток участі мешканців Львова у Громадському бюджеті є рекордним серед інших міст України у 2019 році, - розповідає депутат фракції «Об'єднання «Самопоміч» Андрій Пундор. – Що ще важливо розуміти кожному: якщо ти стараєшся, проявляєш ініціативу, бере на себе відповідальність і згуртовуєш довкола себе людей, ти маєш дуже великий шанс отримати міську підтримку. По суті, кожен третій проект, який задумували активні львів'яни і подали свою ідею, отримує допомогу. Очікувано цього року виграли медичні і освітні проекти, але також з'явилось чимало новітніх ідей, інноваційних проектів, один з них, до прикладу, про екологічно правильне сотрування твердих побутових відходів на Левандівці. Також мені запам'ятався проект підземних смітників і сортування в Сихівському районі. Але навіть в традиційній галузі – освітній – цього року було багато нового: окрім їдален і майданчиків, які, звісно, також треба робити, люди подавали проекти мультфункційних зон та мультимедійних локацій. Відповідно до результатів голосування до фінансування за кошти спеціального фонду міського бюджету міста Львова у 2020 році рекомендовано 55 проектів на загальну суму 46 756 421 грн. Затверджені до фінансування проєкти будуть реалізовані протягом 2020 року.
Попереду – головний етап: реалізації усіх проектів-переможців. А поки ми нагадаємо, що львівська міська рада оголосила про прийом документів на участь у конкурсі соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим!» на 2020 рік. Прийом проектів на участь у конкурсі триває до 25 грудня 2019 року (включно). Мета конкурсу — підтримка ідей громадських організацій для розвитку міста Львова у запропонованих сферах та надання матеріально-фінансової підтримки для їхньої реалізації. Учасниками конкурсу можуть бути громадські та інші організації, які мають статус неприбутковості та діяльність яких поширюється на територію м. Львова, за винятком релігійних організацій, політичних партій та бюджетних установ.
- Конкурс діє з 2007 року, - нагадує Орест Файфурка, заступник начальника управління - начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР, - Неурядові організації мають можливість запропонувати міській раді свою ідею, як варто змінювати Львів на краще. Це так звані "м`які проекти", які НГО реалізовують власними силами з фінансовою підтримкою з міського бюджету. Тому цей конкурс дозволяє підсилити інші механізми громадської участі, наприклад той же громадський бюджет Львова. У попередні роки якраз з допомогою різних ГО Львова ми проводили інформаційно-навчальні кампанії Громадського бюджету Львова під час подачі проектів. І як бачимо по результатах - це був вдалий досвід.
На 2020 рік такі галузеві напрямками конкурсу:
- Культура
- Туризм
- Освіта
- Соціальний захист
- Розвиток громадянського суспільства
- Інформаційні технології та інновації
- Поводження з відходами
- Охорона здоров’я
Межі фінансування від Львівської міської ради: мінімальний розмір гранту — 20 тис. грн. • максимальний розмір гранту — 100 тис. грн.
Критерії відбору проектів конкурсною комісією: 1. Актуальність запропонованого проекту для громади м. Львова 2. Доцільність реалізації проекту з огляду на затрачені ресурси 3. Інноваційність Проекти, які передбачають фінансування третіх сторін отримають додаткові переваги при розгляді на конкурсній комісії.
Не багато міст України мають такі інструменти місцевого самоврядування, як Львів, - наголошує Андрій Пундор, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», - Конкурс соціально-культурних проектів з’явився для громадських організацій, які мають добру ідею, для якої потрібна фінансова підтримка, наприклад, для проведення певного заходу. Особисто я входжу до комісії, яка оцінює проекти у галузі туризму і ІТ. В «Туризм» в нас , зазвичай, виграють класні ідеї щодо нових маршрутів чи загалом розширення туристичних «меж». В ІТ – соціальні проекти, які дуже корисні, до прикладу, навчання програмування для незрячих людей, або, гарний проект мала організація «Батьки в дії», які створили закладку на своєму сайті, котра стосувалася питанням, присвяченим вагітності і пологам.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму та надіслати її на електронну скриньку [email protected]
Якщо порівнювати чи проводити паралелі, то Громадський бюджет спрямований на підтримку інфраструктури міста, ми можемо закладати в нього благоустрій парків, ремонти майданчиків і шкіл, для яких не обов’язково було реєструвати ГО, а тут – так звані – м’які проекти.
Із запитаннями щодо конкурсу просимо звертатися у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» за адресою пл. Ринок, 1, каб. № 539, тел. 297−57−63, e-mail: [email protected].
Публікація у рамках Програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації.