Слухай онлайн
Економіка

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

Як повідомили у прес-службі НБУ, сьогодні, 19 вересня, Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень “Перший пуск ракети-носія “Зеніт-3SL”

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

“Українські пам’ятні монети представляють світу нашу країну та творять її імідж, – зауважив директор департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко. – Україна – країна, що перебуває в авангарді космічного ракетобудування, а внесок українських науковців у розвиток цієї галузі важко переоцінити. Саме тому Національний банк у власній нумізматичній програмі велику увагу приділяє аерокосмічній тематиці. Щоб гідно презентувати цю видатну сторінку нашої сучасності українцям та світу, ми випускали пам’ятні монети присвячені Юрію Кондратюку – одному з піонерів ракетної техніки і теорії космічних польотів, засновнику науково-конструкторської школи ракетобудування Михайлу Янгелю, вченому Сергію Корольову, льотчику-космонавту Георгію Береговому, інженеру Валентину Глушко, а у 2017 році започаткували окрему серію пам’ятних монет, присвячених космічній тематиці”.

Монета продовжує серію “Україна космічна”, вона виготовлена з нейзильберу, коштує 51 гривню, тираж її – 40 000 штук.

Присвячена важливому етапу в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування – першому пуску ракети-носія “Зеніт-3SL” (розробка КБ “Південне”, виробник – Південмаш) з плавучої платформи “Одіссей”, який відбувся 28 березня 1999 року й успішно продемонстрував пускові можливості ракетно-космічного комплексу “Морський старт”. Програма “Морський старт” – один із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів кінця XX століття, який уперше реалізував ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків із екваторіальної зони. Це дає змогу максимально використовувати ефект обертання Землі та виводити на орбіту вантаж більшої маси з меншими затратами палива. Унікальність ракети-носія “Зеніт-3SL” полягає в її екологічній чистоті, що є на сьогодні надзвичайно важливим.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі – стилізовану композицію, що символізує запуск ракети-носія “Зеніт-3SL”; унизу написи: номінал 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2019; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

Аверс монети "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення плавучої платформи, ліворуч від якої – корабель; по колу написи: Програма "Морський старт" (угорі) та Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL" (унизу).

Реверс монети "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, нещодавно НБУ ввів в обіг пам’ятну монету присвячену Львівській музичній академії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");