Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету присвячену 100-річчю Національної капели "Думка"

Національний банк сьогодні, 5 листопада, ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень “100 років з часу утворення Національної заслуженої академічної капели України “Думка”. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Пам’ятна монета "100 років з часу утворення Національної заслуженої академічної капели України "Думка"

Пам`ятна монета, присвячена колективу, який сформував потужні хорові традиції, власний виконавський стиль та репрезентує українське вокально-хорове мистецтво під час численних гастрольних турів. Створена у 1919 році як Державна українська мандрівна капела (від початкових літер і походить назва), вона формує унікальний слов’янський варіант інтерпретації західноєвропейської класики, наповнений ліризму, краси тембрів, динамізму палітри. Нині репертуар капели складається з музики для хорів a cappella (обробки народних пісень, західноєвропейська музика), вокально-симфонічної музики (Й. Бах, Л. Бетховен, Дж. Верді), а також творів сучасних українських композиторів (Є. Станкович, В. Сильвестров, Л. Дичко, М. Скорик). 

Роздрібна ціна, грн: 61

Аверс пам’ятної монети "100 років з часу утворення Національної заслуженої академічної капели України "Думка"

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі – квітки соняшнику, одна з яких кольорова (використано тамподрук), між якими камертон та напис 100/РОКІВ, кольоровий логотип Національної заслуженої академічної капели України “Думка” (використано тамподрук), під яким номінал та рік карбування – 5 ГРИВЕНЬ/2019, написи півколом: НАЦІОНАЛЬНА ЗАСЛУЖЕНА АКАДЕМІЧНА КАПЕЛА УКРАЇНИ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

Реверс пам’ятної монети "100 років з часу утворення Національної заслуженої академічної капели України "Думка"

На реверсі монети розміщено: ліворуч – на матовому тлі нотний аркуш зі скрипковим ключем та написом угорі 1919/2019; на дзеркальному тлі – постаті виконавців, угорі та внизу – квітки соняшнику.

Художник: Атаманчук Володимир , Іваненко Святослав

Скульптор: Кузьмін Олександр , Скоблікова Марія

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, нещодавно НБУ ввів в обіг монету “75 років визволення України”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ