Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “День пам’яті полеглих захисників України”

​26 серпня 2020 року Національний банк у продовження серії “Збройні Сили України” вводить в обіг пам’ятну монету спеціального випуску номіналом 10 гривень “День пам’яті полеглих захисників України”. Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Монета присвячена увічненню героїзму і вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

У новітню історію нашої держави та українського війська вкарбовані подвиги воїнів, які самовіддано обороняли нашу землю.

У центрі аверсу монети зображено алегоричну композицію – поле соняшників, що здавна вважаються одним із символів української землі, уособлюють собою тепло, радість, життя. Праворуч на полі, як поранений воїн, – великий соняшник із перебитим стеблом. 

На реверсі монети зображено велику квітку соняшника, що символізує Україну: унизу пелюстка-сльоза з тамгою – це  Крим, праворуч дві зігнуті пелюстки – Донецька і Луганська області. Поруч розміщено дату 29 серпня – День пам'яті полеглих захисників України.

Художники: Андрій Кулік, Марія Осіпчук, автор ідеї – Вероніка Сокол.
Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ