Слухай онлайн
Cуспільство

Нічні екскурсії на Личаківському цвинтарі у Львові пройшли першу пробу

Вчора, 28 січня, на Личаківському кладовищі проводили першу нічну екскурсію. Надалі такі послуги надаватимуть для гостей та мешканців міста Львова. Як розповів директор музею-заповідника „Личаківський цвинтар” Ігор Гавришкевич, планують проводити не менше двох таких екскурсій на тиждень.
„Ідея народилася тут, у Львові. Після відзначення чергової річниці Листопадового чину, коли відбулася панахида біля меморіалу УГА, і пізно ввечері усі поверталися, то звернули увагу, яке видовище на Личаківському кладовищі, де багато лампадок біля склепів та могил.
Я почув, що ті люди, які тут покладали свічки, дзвонили до своїх родичів, знайомих, щоб вони приходили на Личаківський цвинтар подивитися, як тут гарно і поклали свічки. Так зародилася ідея проведення нічних чи вечірніх екскурсій на Личаківському цвинтарі. Метою екскурсій буде як і можливість побачити пам’ятки, які є на Личаківському кладовищі, так і необхідність зруйнувати міф чи стереотип про те, що там, де цвинтар, там якась страшилка”, – розповів Ігор Гавришкевич.
За словами Ігоря Гавришкевича, тематика нічних екскурсій дещо інша, ніж денних, маршрут коротший, вона триває менше часу, ніж удень. Починатимуть екскурсію від пам’ятника Марії Конопницької, з центральної площі до могил Івана Крип’якевича, Володимира Івасюка, також відвідуватимуть меморіал УГА, поховання польських військових і у зворотньому напрямку повертатимуться до головного входу. Для групи екскурсія коштуватиме від 50 до 80 гривень (30-40 хвилин). До прикладу, тривалість денної екскурсії – 40 хвилин - 1,5 години, вона коштує 20-40 гривень.
„Під час екскурсій у темний час доби розповідатимуть бібліографічні дані визначних діячів, а також легенди, пов’язані із цими особистостями. У будь-який день можна замовити екскурсію, але проводити її двоє наших штатних екскурсоводів будуть тільки двічі на тиждень. Хоча, все залежатиме від того, чи будуть замовники”, – зазначив Ігор Гавришкевич.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ