Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Німеччина прискорить депортацію мігрантів

Німецький канцлер Ангела Меркель озвучить план заходів, які допоможуть істотно прискорити депортацію мігрантів, котрим відмовили у притулку, - BBC Україна.

Серед таких заходів - дозвіл на доступ до телефонів і сім-карт кожного шукача притулку, щоб надійніше встановити його чи її особу, а також щедріша матеріальна допомога тим, хто добровільно повертається назад.

Напередодні виборів, які мають відбутися цього року, міграція стала в Німеччині дуже політизованою темою.

У грудні мігрант з Тунісу Аніс Амрі, якому Німеччина відмовила в притулку, вбив на різдвяному ринку в Берліні 12 людей.

Цей випадок посилив тиск на уряд пані Меркель.

Німецька канцлер має зустрітися високопосадовцями, щоб обговорити план із 15 кроків, який має прискорити депортації.

За даними німецьких ЗМІ, план передбачає, що в Берліні створять новий координаційний центр, який опікуватиметься депортацією.

Поблизу аеропортів мають облаштувати центри, в яких утримуватимуть тих мігрантів, яким відмовили в притулку і які днями чи тижнями чекають на депортацію.

Цього року федеральний уряд планує витратити на програми з репатріації й реінтеграції 90 млн євро.

За депортацію мігрантів, яким відмовили в дозволі проживати в Німеччині, відповідають 16 регіональних урядів.

У 2015 році до країни прибуло майже 900 000 шукачів притулку. Рішення пані Меркель залишити кордони відкритими, тоді як інші європейські країни почали обмежувати в'їзд на свою територію, зашкодило її популярності. На цьому тлі почали зростати рейтинги правої антиіммігрантської партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD).

Однак головним опонентом для її Християнсько-демократичного союзу напередодні вересневих виборів є Соціал-Демократична партія, підтримка якої різко зросла після того, як минулого місяця на її керівника висунули колишнього президента Європарламенту Мартіна Шульца.

BBC Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");